საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა სამინისტროს მიერ facebook-ის მომხმარებლებისათვის გამოცხადებული ფოტოკონკურსების „ულამაზესი სვანეთი“ და ”მე სკოლაში მივდივარ” გამარჯვებულები დაასაჩუქრა. საქართველოში წარმოებული პორტატული კომპიუტერებით დაჯილდოვდნენ საქართველოს ტექნიკური უნივერისტეტის მესამე კურსის სამშენებლო ფაკულტეტის სტუდენტი, პრეზიდენტის სტიპენდიანტი გიორგი ფუტკარაძე და ბიოლოგიის მასწავლებელი ხათუნა გოგალაძე. ფოტოკონკურსები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს facebook-ის ოფიციალურ გვერდზე www.facebook.com/mes.gov.ge გამოცხადდა და მასში მონაწილეობის მიღება ყველა მსურველს შეეძლო.
განახლებული სვანეთი ბოლო პერიოდში ნამდვილ აღმოჩენად იქცა არამარტო უცხოელებისათვის არამედ, ბევრი ქართველისთვისაც. სწორედ ამ ფაქტორმა განაპირობა მინისტრის გადაწყვეტილება facebook-ის მომხმარებლებისათვის ფოტოკონკურსი შეეთავაზებია დღეისათვის ყველაზე აქტუალურ და ლამაზ თემაზე სახელწოდებით - ”ულამაზესი სვანეთი”. ახალი სასწავლო წლის დაწყებას მიეძღვნა ფოტოკონკურსი ”მე სკოლაში მივდივარ”.
facebook-ის მომხმარებლებისათვის საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის ინიციატივით უკვე სხვადასხვა თემატიკის ექვსი ფოტოკონკურსი ჩატარდა. სოციალური ქსელის საშუალებით სამინისტრო მომავალშიც არაერთ საინტერესო, შემეცნებით კონკურსს გამოაცხადებს.

The Minister of Education and Science of Georgia, Mr. Dimitri Shashkin, awarded the winners of the photo contest: “Beautiful Svaneti” and “I go to school”- announced for facebook users. The third grader of the Georgian University's construction faculty's President’ scholarship receiver, Giorgi Putkardaze, and the teacher of Biology, Khatuna Gogoladze, were granted portable computers produced in Georgia. The photo contest was announced on the Ministry’s official Facebook webpage: www.facebook.com/mes.gov.ge and participation was voluntary.
Recently, reconstructed Svaneti has become a true discovery not only for foreigners, but for many Georgians as well. This fact inspired the Minister’s decision to propose the photo contest for Facebook users on the very relevant topic, with the title: “Beautiful Svaneti”. The photo contest with the title: “I go to school” was dedicated to the start of the new academic year.
Six photo contests of various content have been already held with the initiative of the Minister of Education and Science of Georgia-Mr. Dimitri Shashkin. The Ministry will announce many other interesting and challenging contests on the social network in the future as well.