საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ კოკა სეფერთელაძემ და ქვემო ქართლის გუბერნატორმა დავით კირკიტაძემ ქვემო ქართლის საჯარო სკოლების 70-მდე მეათეკლასელ მოსწავლეს პერსონალური კომპიუტერები - “Lenovo” გადასცეს. კომპიუტერებით დაჯილდოვდნენ მოსწავლეები, რომლებმაც 2010-2011 სასწავლო წელს საბაზო საფეხური წარჩინებით დაამთავრეს.
ღონისძიება რუსთავქალაქობის ფარგლებში რუსთავის განახლებულ თეატრში გაიმართა და მას ბევრი საპატიო სტუმარი ესწრებოდა. ამავე დღეს მინისტრის პირველმა მოადგილემ და გუბერნატორმა წარჩინებული მოსწავლეები სპექტაკლის პრემიერაზე მიიწვიეს. რუსთავის თეატრში სეზონი გრიგოლ რობაქიძის მოთხრობა ”ლამარას” მიხედვით დადგმული სპექტაკლით ”გველისმჭამელი” გაიხსნა.
საქართველოს მაშტაბით წარჩინებულ მოსწავლეთა პორტატული კომპიუტერებით დასაჩუქრების პროექტი რამდენიმე წელია ხორციელდება და წელს პირველად, მოსწავლეებს საქართველოში დამზადებული კომპიუტერები გადაეცათ.
პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული პროექტი მომავალშიც გაგრძელდება და სამინისტროს მხრიდან ყველა ნიჭიერი და შრომისმოყვარე მოზარდი იქნება წახალისებული.

The first deputy of the Minister of Education and Science of Georgia, Mr.
them Lenova personal computers. The computers were delivered to the pupils who successfully graduated the 2010-2011 academic year.
The event took place in the reconstructed theatre building during the celebration of “Rustavkalakoba” and was attended by many honored guests. On the same day, the first deputy of the Minister and the governor invited excellent students to the first night of a play. The theatrical season was opened by “Gvelismchameli”,-based on the story “Lamara” by Grigol Robakidze.
The awarding of computers to exceptional pupils is a continuing project stretching back several years; however, for the first time this year, the pupils received computers manufactured in Georgia.
This project, initiated by the president, will be carried out in the future as well and every smart and diligent pupil will be encouraged by the Ministry.