2010 წლის ბოლოს ინტერნეტით მინიმუმ 1428 საჯარო სკოლა და საგანმანათლებლო რესურცენტრი იქნება უზრუნველყოფილი. შედეგად, ინტერნეტით სარგებლობა მოსწავლეთა საერთო რაოდენობის 75%–ს შეეძლება. 2011 წლის გაზაფხულზე კი ყველა საჯარო სკოლასა და საგანმანათლებლო რესურსცენტრს მაღალი ხარისხის ინტერნეტი ექნება.
,,ერთიანი სამთავრობო ქსელის” (GGN) პროექტის ფარგლებში, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, შპს ,,მაგთიკომსა” და სსიპ ,,საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო”-ს შორის 2009 წელს ხელშეკრულება გაფორმდა. აღნიშნული ხელშეკრულება შესაძლებლობას გვაძლევს ყველა საგანმანათლებლო რესურსცენტრისა და საჯარო სკოლისათვის ხელმისაწვდომი იყოს ერთიანი საგანმანათლებლო ქსელი.
მიმდინარე ეტაპზე ინტერნეტით უზრუნველყოფილია უკვე 600-მდე საჯარო სკოლა. დღევანდელი მდგომარეობით სკოლაში ინტერნეტი ხელმისაწვდომია მოსწავლეთა საერთო რაოდენობის 50%-ისათვის. სკოლების ერთიან მართვის ცენტრთან შეერთების სიჩქარე არის საკმაოდ მაღალი.
ქსელში ჩართული ორგანიზაციების მუშაობის მონიტორინგს, სტატისტიკასა და ანალიზს ახორციელებს საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტო.

By the end of 2010, at least 1,428 schools and Educational Resource Centers will be provided with internet connection. As a result of this project, 75% of school children will have an opportunity to use internet. By Spring 2011, all public schools and Educational Resource Centers will be provided with high quality internet.
Within the framework of the project General Government Network (GGN), an agreement was signed between LTD “Magticom”, Ministry of Education and Science of Georgia and Educational and Scientific Infrastructure Development Agency in 2009. This agreement gives to all public schools and Educational Resource Centers an opportunity to be connected to the unified educational network.
Currently around 600 public schools have internet connection and internet is available for 50% of total number of schoolchildren. The speed of school internet connection to the shared drive is very high.