საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი, სამინისტროს მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორი გია მამულაშვილი და ქუთაისის მერი გიორგი თევდორაძე ქუთაისის პირველ საჯარო სკოლაში მასწავლებელთა ტრენინგს დაესწრნენ.
პროფესიული უნარების ტრენინგს ქუთაისში მოქმედი 100-ზე მეტი პედაგოგი ესწრებოდა. თითოეულ მათგანს სხავადსხვა საგანში სასერტიფიკაციო გამოცდა უკვე ჩაბარებული აქვს და წელს ისინი პროფესიული უნარების გამოცდაზე გასასვლელად ემზადებიან.
პედაგოგებს საგაკვეთილო პროცესის დაგეგმვასა და სხვა პროფესიული უნარ-ჩვევების გამომუშავებაზე ტრენინგებს მასწავლებლის სახლის მაღალკვალიფიციური ტრენერები უტარებენ. ტრენინგის ფარგლებში მასწავლებლები სხვადასხვა პრეზენტაციებს გაეცნენ და ერთმანეთს საკუთარი შეხედულებები გაუზიარეს.
მასწავლებლის სახლი პედაგოგების გადამზადებას სასერტიფიკაციო გამოცდებისთვის მუდმივად ახორციელებს. ტრენინგები საგნებსა და პროფესიულ უნარებში როგორც თბილისში, ისე სხვადასხვა რეგიონებშიც ტარდება.

The Minister, Dimitri Shashkini, the Head of the National Center for Teacher Professional Development, Gia Mamulashvili, the Mayor of Kutaisi, nd Giorgi Tevdoradze attended a teacher training in Kutaisi Public school №1.
100 teachers participated in a professional skills training session. These teachers have already passed trainings in their respective subjects and are now preparing for a professional skills exam.
The trainers and experts of the Teacher’s House provided trainings to the teachers gathered at the school; in the scope of this process, the teachers were familiarized with different presentations and shared their experiences from the classroom.
The Teacher’s House conducts trainings for teachers every day. The trainings are organized both by subject and professional skills, and are held both in Georgia's capital and regions.