მხარეთა თანამშრომლობა ხელს შეუწყობს ქვეყნის ეკონომიკურ გაჯანსაღებას, რაც ახალგაზრდებისათვის დროებითი სამუშაო ადგილების შექმნით იქნება განპირობებული, რაც აამაღლებს სტუდენტთა მოტივაციას, უზრუნველყოფს პიროვნული პოტენციალის რეალიზებას, შემოქმედებითი უნარ-ჩვევების განვითარებას, გაზრდის კერძო სექტორში კონკურენტუნარიან გარემოს და სახელმწიფოს ჩართულობას კომპანიებსა და მეწარმე ფიზიკურ პირებთან ურთიერთობაში. კახა ბაინდურაშვილის განცხადებით, მნიშვნელოვანია, რომ ბიზნესმენებს კარგი შესაძლებლობა ექნებათ იპოვონ ადამიანები, რომელთაც შემდეგ თავიანთ ბიზნესში დაასაქმებენ.
განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სტუდენტური დასაქმების პროგრამაში -,,Summer jobs’’ მონაწილეობა 25 ათასს სტუდენტს შეეძლება. მათი დასაქმება კერძო სექტორის გარდა, სახელმწიფო სტრუქტურებში 50-მდე მიმართულებით მოხდება, დაწყებული განათლებიდან იუსტიციის სისტემით დამთავრებული.
სტუდენტთა რეგისტრაცია სტუდენტური დასაქმების პროგრამისა და სამინისტროს ვებ-გვერდზე www.mes.gov.ge 20 მარტიდან დაიწყება და 20 აპრილამდე გასტანს. სტუდენტები მათ მიერ არჩეულ სხვადასხვა საზაფხულო სამუშაოებზე 20 ივლისიდან ერთი თვის განმავლობაში დასაქმდებიან. მათი ანაზღაურება 500 ლარი იქნება.
დიმიტრი
შაშკინის განცხადებით, უპრეცედენტო პროექტში მონაწილეობა სტუდენტებს მომავალი საქმიანობის განსაზღვრაში დაეხმარება.

According to the memorandum, the Ministry of Education and Science of Georgia takes responsibility to provide the Georgian Chamber of Commerce and Industry and Employer Organizations with all necessary information about the students involved in the project. The Ministry will also provide information about the available vacancies for interested students. The Georgian Chamber of Commerce and Industry will be actively engaged in the project and will offer vacancies to the member companies and individual entrepreneurs.
This memorandum will increase students’ motivation and their creative skills. As a result of this cooperation a competitive environment will be created and the Government will develop bilateral relations with involved companies and individual entrepreneurs. As Kakha Baindurashvili said, it is a great opportunity for businessmen to find appropriate employees.
25,000 students will have the chance to be involved in summer jobs. It covers not only the private sector, but also more than 50 state agencies, such as the Ministry of Education and Science and the Ministry of justice.
Registration is due from March 15 till May 15on the website www.mes.gov.ge.. Jobs will begin on July 15 and will last one month. The salary will be 500 GEL.
By Dimitri Shashkini’s announcement, this project will help students to build their future career, gain some experience, and earn money.