ჯანდაცვისა და განათლების სამინისტროს წარმომადგენლებმა ახალგაზრდები გაიცნეს და მათი სამუშაო გარემო დაათვალიერეს. ავტომობილების მომსახურების ცენტრში - „Auto Life“ ავტო შემკეთებლის პროფესიას 5 სოციალურად დაუცველი ახალგაზრდა ეუფლება.
ლაშა
ბიჭიაშვილი მანქანის დაშლა-აწყობას და სავალი ნაწილების შეკეთებას სწავლობს, თემურ
ნოღაიდელი და ჯემალ ციბროშვილი მეთუნუქის პროფესიას ითვისებენ, ხოლო თორნიკე
ვარაზაშვილი და ბაჩანა მენთეშაშვილი ავტომობილების შეღებვის პრაქტიკულ სწავლებას
გადიან.
2010 წლიდან ასოციაცია “Life Chance”-მა, გერმანიის საელჩოს დახმარებით, სოციალური საწარმო “Auto Life” დააფუძნა. სოციალური საწარმოს მიზანია, დაეხმაროს სოციალურად დაუცველ ახალგაზრდებს და ბავშვთა სახლების ყოფილ აღსაზრდელებს, დაეუფლონ ავტო შემკეთებლის პროფესიას და მიიღონ გრძელვადიანი დასაქმების შანსი. აღნიშნული პროექტის ფარგლებში 17-მა ახალგაზრდამ უკვე წარმატებით გაიარა პრაქტიკული და თეორიული სწავლება. წარჩინებული მოსწავლე, ახალგორიდან დევნილი ნიკა ბაციკაძე 3 თვით გერმანიაში გაემგზავრა და პრაქტიკა Ford Apple & Wilhelm Maibach - ის პროფესიულ სასწავლებელში გაიარა.
2012 წლის სექტემბრიდან, ორგანიზაცია “Life Chance” შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროსთან თანამშრომლობით, პროფესიული განათლების ახალ კურსებს იწყებს. პროექტის ფარგლებში, სოციალურად დაუცველი ახალგაზრდები და მცირე საოჯახო ტიპის სახლების ყოფილი აღსაზრდელები ავტომობილების შეკეთების სფეროში თეორიულ და პრაქტიკულ სწავლებას გაივლიან.

The representatives of the ministries got familiar with the working environment at the factory, where 5 students from socially vulnerable families pursue a specialty of auto mechanics.
Association “Life Chance” founded a factory “Auto Life” in 2010 with a help of Embassy of Germany. The factory recruits students from socially vulnerable families and orphanages and trains them as professional auto mechanics. 17 persons already passed such kind of trainings. One of these students, Nika Batsikadze took a three month long internship in Germany at Ford Apple & Wilhelm Maibach.
From 2012, “Life Chance” is launching a new vocational education courses in cooperation with Ministry of Health, Labor and Social Affairs. The project envisages training the persons from socially vulnerable families and orphanages in auto mechanics field.