ამ ეტაპზე ლარისა ბურაკოვა კვლავ საქართველოშია და თავისი წიგნისთვის აგროვებს დამატებით ინფორმაციას, რადგან წიგნი უკვე უკრაინაში დაიბეჭდება და უკრაინულად ითარგმნება. წიგნის ავტორი დაინტერესედა განათლებაში მიმდინარე რეფორმებითა და ცვლილებებით.
მინისტრთან ინტერიუს დროს საუბარი შეეხო სკოლის მანდატურების სამსახურის შემოღების აუცილებლობას და ამ სამსახურის შემდეგ სკოლის უსაფრთხოების კუთხით მიღწეულ წარმატებებს, ასევე ერთიან ეროვნულ და სკოლის გამოსაშვებ გამოცდებსა და გამოცდების ახლ მოდელზე გადასვლას,სკოლების ინფრასტრუქტურის განვითარებას, სკოლებისა და პროფესიული კოლეჯების ვაუჩერულ დაფინანსებაზე გადასვლას, მასწავლებლების სასერტფიკაციო გამოცდებს, სკოლების ინტენეტიზაციას და კომპიუტერებით აღჭურვას.
წიგნის ავტორი აგრეთვე, დაინტერესდა ზუსტი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების გაძლიერებისა და საქართველოში ინგლისურენოვანი პედაგოგების ჩამოყვანის პროგრამით.

While her visit to Georgia, Larisa Bugakova expressed her interest in the current reforms of Georgian education system. Today Minister of Education and Science of Georgia hosted the Russian expert at the Ministry.
During the meeting, Minister answered the questions of the Russian guest regarding the safe school concept and necessity of establishing the Office of Resource Officers; high school leaving exams; development of school infrastructure; voucher based financing of schools and vocational colleges; teachers certification exams and school computerization.
Minister also talked about other successful reforms of the education system such as the program “Teach and Learn with Georgia”.