პროექტის ფარგლებში, პროფესიული სასწავლებლის პედაგოგები ელექტრონული კურსის შექმნის ტექნოლოგიას დაეუფლებიან, აითვისებენ მეთოდოლოგიას და თავად შექმნიან საპილოტე პროექტებს, რომელთა დანერგვა შესაბამის სასწავლებლებში მოხდება.
ელექტრონული სწავლების სპეციალისტები კარგად იცნობენ საქართველოში პროფესიული განათლების სისტემაში არსებულ პრობლემებს და მიაჩნიათ, რომ სხვადასხვა ელექტრონული კურსის შექმნით (საგნის აქტუალობიდან გამომდინარე) საინტერესო, თანამედროვე, მრავალფეროვანი და ეპოქის მოთხოვნის შესაბამისი პროფესიული განათლების მიღებაა შესაძლებელი.
ელექტრონული/დისტანციური სწავლება მსოფლიოს არაერთ ქვეყანაში უკვე კარგად აპრობირებული სისტემაა და იგი ერთ-ერთია ინტერნეტქსელის უსაზღვრო შესაძლებლობებიდან. ეს უმნიშვნელოვანესი პროექტი სამხრეთ კავკასიაში 2008 წლიდან „ინვენტის“, შემდგომ კი GIZ-ის მხარდაჭერით ხორციელდება. შედეგი ასეთია: დღეისათვის გვყავს ელ. სწავლების სპეციალისტები, რომლებმაც არაერთი საპილოტე პროექტი განახორციელეს და წარმატებით დანერგეს საკუთარ ინსტიტუციებში. შეიქმნა სრულფასოვანი პროექტებიც, როგორიცაა eLearning Course of Georgian, რომელიც უფასოდაა განთავსებული ინტერნეტში და ხელმისაწვდომია ნებისმიერი მსურველისათვის: www.ice.ge/elearning_geo.
პრეზენტაციას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი და საქართველოს სახელმწიფო პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგნელები ესწრებოდნენ.

Within the framework of the project, teachers of vocational education institutions will master technologies of electronic courses and methodology, they will be able to create pilot projects themselves. These projects will be implemented in corresponding educational institutions.
E-learning experts are well aware of the problems in vocational education system. The experts believe that interesting and modern vocational education is possible by means of creating various e-courses (based the vitality of the subject).
Electronic/distance learning is approved in various countries of the world. This vital project has been implemented since 2008 with the support of “Invent” and later by GIZ. As a result, today, e-learning specialists are available in the country; these specialists have implemented a number of pilot projects in their institutions. Full value projects have also been implemented, among them eLearning Course of Georgian, which is available for everyone on the internet (www.ice.ge/elearning_geo) free of charge.
The presentation was attended by Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili and representatives from state vocational education institutions.