ქარელის მე-2 საჯარო სკოლისთვის უფასოდ მერხების გადაცემის სურვილი ქართულ-ჩეხურმა კომპანიამ "ნობლ ჯორჯიამ" გამოთქვა. კომპანია ჩეხეთის რესპუბლიკაში ცნობილი კომპანია "NOBL"-ის მონაწილეობით დაფუძნდა და 2007 წლიდან ევროპული სტანდარტის საკანცელარიო, საოფისე, სასკოლო ინვენტარს და სხვა საყოფაცხოვრებო ტიპის ავეჯს საქართველოში აწარმოებს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ მიმდინარე წელს სკოლების ინფრასტრუქტურული მდგომარეობის რეაბილიტაციაზე სოლიდური დაფინანსება გამოყო, სამინისტრო მაჟორიტარ დეპუტატებთან და ადგილობრივი თვითმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად, ადგილებზე არსებული მდგომარეობის, საჭიროებებისა და პრიორიტეტების გათვალისწინებით, საჯარო სკოლებისა და სასკოლო ინფრასტრუქტურის ფართომასშტაბიან რეაბილიტაციას გეგმავს.

Georgian-Czech Company “NOBL Georgia” expressed its desire to allocate school desks to №2 Kareli Public School. The company was founded with the participation of well-known Czech Company “NOBL”. Since 2007 the Company has been producing different kinds of stationary, office, school inventory.
Ministry of Education and Science has allocated considerable financing for infrastructural rehabilitation this year. The Ministry together with Majoritarian MPs and representatives of local self-government is planning wide range rehabilitation of infrastructure taking into consideration existing conditions and needs.