თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოაწერეს - საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ, „ლიბერთი ბანკის“ გენერალურმა დირექტორმა გიორგი არველაძემ და საზოგადოებრივი კოლეჯების „ახალი ტალღა“, „მერმისი“, „იბერია“, „ოპიზარი“, „ფაზისი“, „პრესტიჟი“, „მოდუსი“, „ჰორიზონტი“, „ბლექსი“, განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის, შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტისა და სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ხელმძღვანელებმა.
თანამშრომლობა ითვალისწინებს პროფესიული გადამზადების, პროფესიული სტუდენტების სამომავლო დასაქმების ხელშეწყობასა და კვალიფიციური კადრების აღზრდის ხეშეწყობას.
მემორანდუმის მიხედვით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო საკვალიფიკაციო ჩარჩოს გადახედვის ფარგლებში, კომპანიის ინფორმირებასა და დაგეგმილ ღონისძიებებში ჩართულობას უზრუნველყოფს, ასევე, უზრუნველყოფს მათ ჩართულობას პროფესიული სტანდარტების გადახედვის/შემუშავების პროცესსა და პროფესიული ორიენტაციის კუთხით დაგეგმილ აქტივობებში.
„ლიბერთი ბანკი“ კი, მემორანდუმის მონაწილე პროფესიული სტუდენტების სტაჟირების ორგანიზებას უზრუნველყოფს, რაც თავის მხრივ აამაღლებს პროფესიულ სტუდენტთა მოტივაციას, უზრუნველყოფს პრაქტიკული კომპონენტის ათვისებასა და პროფესიული უნარ-ჩვევების განვითარებას.

The Memorandum of Cooperation was signed by Tamar Sanikidze, Minister of Education and Science of Georgia, Giorgi Arveladze, Director General of Liberty Bank, Heads of Vocational Colleges “Akhali Talga”, “Mermisi”, “Iberia”, “Opizari”, “Pazisi”, “Prestizhi”, “Modusi”, “Horizonti”, “Black Sea”, Educational Management Information System, Shota Meskhia State Teaching University of Zugdidi and State Teaching University of Samtskhe-Javakheti.
Cooperation envisages encouragement of vocational training, future employment possibilities and preparation of qualified staff.
As it is set forth in the Memorandum, the Ministry of Education and Science of Georgia shall provide information to the companies and encourage their involvement in planned activities, in the process of reviewing/elaboration of vocational standards and in the activities planned in the framework of professional orientation.
Liberty Bank shall provide students with internship possibilities. This will increase student motivation and development of practical skills.