იმერეთი ერთ-ერთი პირველი რეგიონია, სადაც მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლებმა ქუთაისისი პირველ საჯარო სკოლაში იმერეთის რეგიონის მასწავლებლებთან, სკოლის დირექტორებთან, საგანმანათლებლო რესურსცენტრების, პროფესიული და უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრის მიზანი იყო მიმდინარე და დაგეგმილი აქტივობების გაცნობა, შეფასება და რეკომენდაციების მოსმენა თუ, როგორ შეიძლება ადგილზე უკეთ იმუშაოს სამინისტროს მიერ ინიცირებულმა ახალმა პროექტებმა.
მინისტრის მოადგილესთან ერთად შეხვედრაში მონაწილეობდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ფინანსური, ზოგადი, პროფესიული და უმაღლესი განათლების დეპარტამენტთა ხელმძღვანელები და თანამშრომლები. შესაბამისად, იმერეთის რეგიონის საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ სრული ინფორმაცია მიეღოთ და პასუხები მოესმინათ მათთვის ყველა საინტერესო და მნიშვნელოვან შეკითხვაზე.
შეხვედრის მონაწილეთა განმარტებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ყველა ინიციატივა, რომელიც სწავლის ხარისხის გაუმჯობესებაზე, მოსწავლეთა, სტუდენტთა და პედაგოგთა მოტივაციის ამაღლებაზე, სწავლის ხელმისაწვდომობის გაზრდაზე, სასწავლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებაზეა ორიენტირებული მათთვის მისაღებია და ისინიც მზად არიან ამ პროცესში აქტიურად ჩაერთონ.

Imereti is one of the first regions where Deputy Minister Lia Gigauri and other representatives of the Ministry held a work meeting at #1 Kutaisi Public School with teachers, school principals, representatives of educational resource centers, vocational and higher education institutions.
The aim of the meeting was to introduce ongoing and planned activities, to assess and listen to recommendations on effective work of new projects initiated by the Ministry
Heads and employees of financial, general, vocational and higher education departments participated in the meeting together with the Deputy Minister.
According to the participants of the meeting, every initiative of the Ministry of Education and Science which is focused on education quality enhancement, increase of motivation level among pupils, students and teachers and access to education is acceptable for them and they will be glad to get involved in the process.