2 აპრილი აუტიზმის ცნობადობის ამაღლების მსოფლიო დღეა. ამ დღესთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ თბილისის 166-ე საჯარო სკოლის აუტისტური სპექტრის დარღვევის მქონე მოსწავლეები მოინახულა და მათ საჩუქრები გადასცა.
2013 წელს თბილისის 166-ე საჯარო სკოლაში აუტისტური სპექტრის დარღვევის მქონე (სსსმ) მოსწავლეებისთვის ინტეგრირებული კლასი გაიხსნა, სადაც 10-მდე სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვი განათლებას განსაკუთრებული მეთოდოლოგიის გამოყენებით იძენს. სასწავლო პროგრამა განათლების ეროვნულ სასწავლო გეგმას ეფუძნება და მორგებულია აუტისტური სპექტრის დარღვევის მქონე ბავშვების შესაძლებლობებსა და საჭიროებებზე.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთვის ინკლუზიური სწავლება განათლების სისტემის ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა. აქედან გამომდინარე, სამინისტრო სსსმ მოსწავლეებისათვის რამდენიმე მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს, მათ შორისაა ,,ინკლუზიური სწავლების ხელშეწყობის პროგრამა“, რომლის ფარგლებშიც ინტეგრირებული კლასები ფუნქციონირებს. გარდა ამისა საქართველოს ყველა რეგიონის სკოლებში, სადაც თუნდაც ერთი სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეა, სამინისტროს მიერ სპეცმასწავლებელი ინიშნება, რომელიც ინდივიდუალურად მუშაობს ამ მოსწავლესთან/მოსწავლეებთან. ასევე, 2013 წელს დაიწყო პროფესიულ განათლებაში ინკლუზიური განათლების დანერგვა, რაც ხელს შეუწყობს სსსმ პირებს დაეუფლონ მათთვის საინტერესო პროფესიას და დასაქმდნენ.

In 2013 integrated class for pupils with autism spectrum disorders was opened. Up to 10 pupils with special educational needs receive education with the use of special educational methodology. The educational program is based on National Curriculum and is adapted to the needs and requirements of children with autism spectrum disorders.
Integrated class is equipped with auxiliary teaching resources, visual aids and inventory. A teacher, a special teacher, an assistant teachers, a psychologist and a nurse were selected as a result of a contest.
Inclusive education represents one of the priorities of the education system. Coming out from the abovementioned, the Ministry is implementing a number of important projects, among them is “Inclusive Education Promotion Program”. Besides, a special teacher is appointed by the Ministry in every school of the regions where there is even one pupil with special educational needs. Implementation of inclusive education in vocational education started in 2013. This will enable people with special educational needs to acquire vocation and get employed.