შეხვედრაზე საუბარი საქართველოს მასშტაბით სასკოლო ინფრასტრუქტურის აღდგენას და ამ პროცესში გუბერნატორებისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენელთა ჩართვას შეეხო. თამარ სანიკიძემ გუბერნატორებს ამ მიმართულებით სამინისტროს ხედვა, განხორციელებული პროექტები და სამომავლო გეგმები გააცნო.
თამარ სანიკიძის განცხადებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსათვის სკოლების მშენებლობა და რეაბილიტაცია ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულებაა, ამ მიზნით, სამინისტრომ სოლიდური დაფინანსება გამოყო, შეისწავლა და შეაფასა საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო სივრცეში არსებული ინფრასტრუქტურული მდგომარეობა და შესაბამისად, დაგეგმა მომავალი სარეაბილიტაციო სამუშაოები.
სამინისტროს წარმომადგენლებმა, ადგილებზე არსებულ მდგომარეობაზე, საჭიროებებსა და პრიორიტეტებზე, გუბერნატორებისა და მათი მოადგილეებიდან დამატებითი ინფორმაციაც მიიღეს და მათი წინადადებებიც მოისმინეს.
თამარ სანიკიძემ ასევე, თხოვნით მიმართა გუბერნატორებს აქტიურად ჩაერთონ მათ რეგიონებში მიმდინარე ან, დაგეგმილ სარეაბილიტაციო სამუშაოების მონიტორინგში და სამინისტროსთან ერთად, მონაწილეობა მიიღონ ლოკალურად წარმოქმნილი ცალკეული პრობლემების მოგვარებაში.

Minister of Education and Science of Georgia Tamar Sanikidze and Deputy Ministers held a meeting with the governors. The meeting focused on the rehabilitation of school infrastructure across the country and engagement of the governors and local self-government representatives in the process. Tamar Sanikidze introduced vision of the Ministry, already accomplished projects and future plans to the governors.
Tamara Sanikidze, the Ministry of Education and Science for the construction and rehabilitation of schools - one of the important directions for this purpose , the ministry has allocated considerable funds , examined and assessed the conditions of infrastructure in general , and therefore planned for future rehabilitation work .
Tamar Sanikidze noted that the Ministry has allocated considerable funds for construction and rehabilitation of schools, has studied and assessed infrastructure conditions and as a result, has planned appropriate rehabilitation works.
Representatives of the Ministry received additional information on the current condition, needs, priorities and suggestions from the governors and their deputies.
Tamar Sanikidze called on the governors to actively engage in ongoing or planned monitoring and rehabilitation activities in their respective regions and to take part in local problem solving processes alongside with the Ministry.