ფორუმის მონაწილე, საქართველოს ყველა რეგიონის 400 პედაგოგი სამოქალაქო განათლების სფეროს სიახლეებსა და ინოვაციებს გაეცნო, მათ მიიღეს ინფორმაცია პროფესიული განვითარების შესაძლებლობების შესახებ.
კონფერენციის დასასრულს სამოქალაქო განათლების წლის საუკეთესო პედაგოგთა დაჯილდოების საზეიმო ცერემონიალი გაიმართა. ცერემონიალის მსვლელობისას სამოქალაქო განათლების პედაგოგებს გადაეცათ ფორუმის მიერ დაწესებული საპატიო ჯილდო - მადლობის სიგელი და „სამოქალაქო განათლების წლის საუკეთესო პედაგოგის” პრიზი.
კონფერენცია-გამოფენა სამოქალაქო განათლების პროგრამის „მომავლის თაობა“ ფარგლებში გაიმართა. პროგრამას ახორციელებს ორგანიზაცია PH International კონსულტაციისა და ტრენინგის ცენტრთან, სამოქალაქო განათლების პედაგოგთა ფორუმთან და რეგიონულ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან პარტნიორობით. კონფერენცია-გამოფენის მხარდამჭერია მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი. პროგრამის ფინანსურ მხარდაჭერას უზრუნველყოფს აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID).

Participants of the forum, 400 teachers of all regions of Georgia learned the innovations in the field of civic education. They received information about opportunities of vocational development.
At the end of the conference, there was an award ceremony for the best teachers of civic education. During the ceremony, civic education teachers received honorary awards from the forum –a certificate of appreciation and prize for “The best civic education teacher of the year”.
The Conference-exhibition was held within the civic education program “Future Generation”. The program is implemented by PH International together with the partnership of Consultation and Training Center, Civic Education Teachers’ Forum and regional NGOs. The Teachers’ Vocational Development Center is also supporting the conference-exhibition. The financial support of the program is provided by the US Agency for International Development (USAID).