სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტროში ყველაზე მასშტაბური ინტელექტუალური პროექტის „ინტელექტის დღე 2016“-ის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
დეტალური ინფორმაცია პროექტის შესახებ დამსწრე საზოგადოებას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა, სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა მინისტრის მოადგილემ რევაზ ჯაველიძემ და საქართველოს ინტელექტ-კლუბის „რა? სად? როდის?" პრეზიდენტმა გიორგი მოსიძემ წარუდგინეს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა სამინისტრო და საქართველოს ინტელექტ-კლუბი „რა? სად? როდის?“ ახორციელებენ ერთობლივ პროექტს „ინტელექტის დღე-2016“.
საქართველოს ჩემპიონატი სკოლის მოსწავლეთა შორის ინტელექტუალურ თამაშში „რა? სად? როდის?“ - „ინტელექტის დღე-2016“ წელს უკვე მეხუთედ იმართება. პროექტის პირველი ეტაპი წიგნის მსოფლიო დღეს - შაბათს, 23 აპრილს 13:00 სთ-ზე, საქართველოს 73 მუნიციპალურ/რაიონულ ცენტრში ერთდროულად აიღებს სტარტს და გუნდები 24 კითხვისაგან შემდგარ პაკეტზე ითამაშებენ.
პროექტში მონაწილეობის მიღება შეუძლია საქართველოს ნებისმიერი ზოგადსაგანმანათლებლო (საჯარო თუ კერძო) სკოლის გუნდს. სკოლიდან რეგისტრირდება მხოლოდ 1 გუნდი.
მუნიციპალური ეტაპის გამარჯვებული სკოლები გავლენ ფინალში და ერთმანეთს 15 მაისს 13:00-ზე თბილისში დაუპირისპირდებიან.

The information conference for the biggest intellectual project “Intelligence Day 2016” was held at the Ministry of Sport and Youth Affairs.
A detailed information about the project was presented to the audience by the Deputy Minister of Education and Science of Georgia – Ms. Lia Gigauri, the Deputy Minister of Sport and Youth Affairs of Georgia – Mr. Revaz Javelidze and the President of the Intellect Club "What? Where? When " Mr. George Mosidze.
Moreover, the Ministry of Education and Science, the Ministry of Sport and Youth Affairs in partnership with the Intellect Club "What? Where? When? " are implementing a joint project" Intelligence Day -2016 ".
The Georgian Children’s Cup in the intellectual game "What? Where? When? "-" Intelligence Day -2016 "is taking place for the fifth time this year. The first phase of the competition will be held on the World Book Day - Saturday, April 23 at 13:00 pm. The teams will play based on a package of 24 questions at the 73 regional center.
The competition is open to any secondary school (public or private). Only one team may be registered from each school.
The winners of the municipal phase will face each other in the finals on May 15, at 13:00 in Tbilisi. Moreover, all the players of the best three teams will receive prizes and special diplomas.