საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი თამარ სანიკიძე, მინისტრის პირველი მოადგილე ქეთევან ნატრიაშვილი და მინისტრის მოადგილე გიორგი შარვაშიძე ევროკავშირის სამეზობლო და გაფართოების მოლაპარაკებების გენერალური დირექტორიატის დირექტორის მოადგილეს კატარინა მატერნოვას შეხვდნენ.
შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა განიხილეს საქართველოსა და ევროკავშირს შორის, ორმხრივი და მრავალმხრივი თანამშრომლობის დღის წესრიგში არსებული საკითხები, როგორიცაა პროგრამების Erasmus+, მისი კომპონენტის e-Twinning და ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების პროგრამის TAIEX მიმდინარეობა და პარტნიორობის განვითარების პერსპექტივები, მათ შორის, ახალი ევროპული სკოლის ჩამოყალიბების იდეა საქართველოში, ევროკავშირის ტექნიკური დახმარების ფარგლებში, რაც მიმზიდველი გახდება რეგიონის 15-18 წლის ასაკის ახალგაზრდებისთვის და ხელს შეუწყობს განათლების ინტერნაციონალიზაციას.

The Minister of Education and Science of Georgia – Ms. Tamar Sanikidze, the first Deputy Minister – Ms. Ketevan Natriashvili and Deputy Minister – Mr. George Sharvashidze held a meeting with the Deputy General Girector of the EU neighborhood enlargement and negotiation – Ms. Katarina Maternova.
During the meeting, the sides discussed the bilateral and multilateral cooperative issues between Georgia and the EU, such as the program – “Erasmus +”, its component e-Twinning and the prospects of the partnership development regarding the EU Technical Assistance program TAIEX. Additionally, the two parties discussed the idea of implementing a new European school with the aid of EU Technical Assistance, which will attract people between the age of 15-18 and will promote the internationalization of Georgian education.