საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური თბილისის მე-200 სკოლა-პანსიონს ეწვია, ბავშვებს ახალი წელი მიულოცა და მინისტრის სახელით, მათ საახალწლო საჩუქრები გადასცა. მინისტრის მოადგილემ მოსწავლეების ხელნაკეთი ნივთებიც დაათვალიერა და დამზადების პროცესსაც გაეცნო.
მე-200 სკოლა-პანსიონში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე 89 მოსწავლე სწავლობს, მათგან 60 - პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს, მათი ნაწილი არდადეგების დღეებსაც სკოლა-პანსიონში ატარებს. ლია გიგაურს სწორედ ამ მოსწავლეებმა უმასპინძლეს.
სპეციალიზირებულ სკოლებში მოსწავლეები ინდივიდუალური, მათ საჭიროებაზე მორგებული სასწავლო პროგრამით სწავლობენ. გარდა სასწავლო პროცესისა, სამინისტრო ზრუნავს ამ სკოლების ინფრასტრუქტურაზეც. გასულ წელს მე-200 სკოლის ეზოსა და პანსიონში სარემონტო სამუშაოები დასრულდა, პანსიონი სრულიად განახლდა, კეთილმოეწყო და თანამედროვედ აღიჭურვა.

89 pupils with special educational needs are studying in the Boarding School №200, 60 out of them enjoy the boarding services, and some of them even spend the holidays in the boarding school. Lia Gigauri was hosted exactly by these pupils.
In the specialized schools, the pupils study the individual program accustomed to their needs. In addition to the training programs, the Ministry cares about the infrastructure of these schools. Last year, the repair works were completed in the school yard and the boarding school, the boarding school was completely renovated, cleaned and equipped.