საქართველოს რეგიონების ხუთ საჯარო სკოლაში (საგარეჯო, კოდა, წინწყარო, დმანისი, შაუმიანი) ახალგაზრდა ფერმერთა ცენტრები (YFC) შეიქმნა. ცენტრები რეგიონში მცხოვრები ახალგაზრდებისათვის ლიდერის თვისებების ჩამოყალიბებასა და სოფლის მეურნეობის თანამედროვე ტექნოლოგიების უპირატესობის ჩვენებას ისახავს მიზნად. მასში ერთიანდებიან როგორც ადგილობრივი, ასევე დევნილი მოზარდები.
იმისათვის, რომ ახალგაზრდებმა მათ მიერ გამოვლენილი პრობლემების მოგვარება შეძლონ, საგრანტო კონკურსი გამოცხადდა. ახალგაზრდა ფერმერთა ცენტრების საინიციატივო ჯგუფებმა პრობლემების მოგვარების გზების შესახებ საპროექტო წინადადებები მოამზადეს. საუკეთესო პროექტების ავტორებს კი ასოციაცია სამხარეო განვითარება მომავალი საქართველოსთვის RDFG მიკროგრანტებით დააჯილდოვებს.
ახალგაზრდა ფერმერთა ცენტრების (YFC) მონაწილეებისათვის ტრენინგები გრძელდება. ისინი იღებენ ინფორმაციას თანამედროვე სასოფლო-სამეურნეო ტექნოლოგიების, ახალი კულტურების, ასევე ბიზნესის მართვისა და მეწარმეობის საფუძვლების შესახებ. სკოლებში არსებული რესურსებისა და პირობების გათვალისწინებით, იგეგმება სხვადასხვა პროექტის შემუშავება და სკოლის ტერიტორიაზე სადემონსტრაციო ნაკვეთების მოწყობა.
პროექტს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ხელშეწყობით, ასოციაცია სამხარეო განვითარება მომავალი საქართველოსთვის (RDFG), გერმანიის ეკონომიკისა და განვითარების სამინისტროს (BMZ) დაფინანსებითა და World Vision-გერმანიის მხარდაჭერით ახორციელებს.

Young Farmers Centres (YFC) were established in five public schools of the regions of Georgia (Sagarejo, Koda, Tsintskaro, Dmanisi, Shaumiani). The Centres aim to develop leadership skills in young people living in the regions of Georgia. Both local young people and young IDPs are united in these Centres.
Grant competition was announced to enable young people to resolve the problems identified by them. Initiative groups of Young Farmers Centres prepared project proposals on problem resolution. Best projects will be awarded micro-grants by association Regional Development for Future Georgia (RDFG).
Trainings continue for Young Farmers Centres (YFC) participants where they get information on modern agricultural technology, new crops, as well as on basics of business administration and entrepreneurship. Considering the conditions and resources available at schools different projects and arrangement of demonstration plots on the school territory are planned.
The project is implemented by association Regional Development for Future Georgia (RDFG) with support of the Ministry of Education and Science of Georgia and World Vision – Germany and financing provided by the Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).