განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო “თავისუფალი გაკვეთილების” პორექტის ფარგლებში (სახელოვნებო, სპორტული, ინტელექტუალურ-შემეცნებითი და წიგნიერების კლუბები), საქართველოს მასშტაბით ზოგადსაგანამანათლებლო დაწესებულებებისთვის აუცილებელი რესურსების შესყიდვის საჭიროებიდან გამომდინარე, მოუწოდებს დაინტერესებას იმ ორგანიზაციებს, რომლებიც დაინტერესებულები არიან სკოლებს მიაწოდონ შემდეგი კატეგორიის საჭირო რესურსები:
• სპორტული ინვენტარი/აღჭურვილობა;
• საკანცელარიო ნივთები;
• ნაბეჭდი წიგნები;
• მუსიკალური ინსტრუმენტები და აქსესუარები;
• საფეიქრო ნაწარმი და დაკავშირებული ნივთები;
• ტექსტილის ნართი და ძაფი;
გთხოვთ, დაინტერესებულმა ორგანიზაციებმა მოგვაწოდოთ ინფორმაცია საკუთარი პროდუქციის, ფილიალების, შესყიდვის ფორმის შესახებ თანდართული განაცხადით 2017 წლის 5 მაისამდე, რომელიც ინფორმაციის სახით გაეგზავნება სკოლებს და საგანმანათლებლო რესურსცენტრებს.

Within the framework of the project “Free lessons” (art, sports, intellectual-cognitive and literacy clubs), the Ministry of Education and Science of Georgia, following to the need of procurement of resources necessary for the general education institutions throughout Georgia, calls for expression of interest to the organizations, interested in provision of necessary resources of following categories to schools:
• Sports equipment / devices;
• Stationery;
• Printed books;
• Musical instruments and accessories;
• Textile goods and related items;
• Textile yarn and thread.
The interested organizations are kindly requested to provide information about their products, affiliates, forms of procurement together with the attached application until May 5, 2017, which will be sent to schools and educational resource centers.