ახალი სასწავლო წლის დაწყებამდე, საჯარო და კერძო სკოლების დირექტორთა მუდმივმოქმედი საბჭოს ბოლო სამუშაო შეხვედრა გაიმართა. საბჭო 2017 წლიდან მოქმედებს და განვლილ პერიოდში ექვსჯერ შეიკრიბა. შეხვედრებზე არაერთი მნიშვნელოვანი საკითხი და ინიციატივა დაისვა. მათ შორის განხილული იქნა ბევრი პრობლემური საკითხი, რომელიც ეხებოდა სკოლების ინფრასტრუქტურას, გაზით და წყლით მომარაგებას, მოსწავლეთა ტრანსპორტირებას, პედაგოგთა ანაზღაურებას, სკოლების დაფინანსებას და სხვა. აღსანიშნავია, რომ სამინისტროს მიერ საბჭოზე დასმულ პრობლემათა 40% გადაიჭრა, ინიციატივების განხილვა და პრობლემების მოგვარების მიზნით მუშაობა მუდმივ რეჟიმში გრძელდება.
საჯარო და კერძო სკოლის დირექტორთა საბჭო საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ალექსანდრე ჯეჯელავას ინიციატივით შეიქმნა. საბჭოს წევრებს სამ თვეში ერთხელ თავად სკოლის დირექტორები ირჩევენ. საბჭოს შემადგენლობაში ყველა ტიპის სკოლის წარმომადგენელია ( რეგიონის, დედაქალაქის, დიდი ქალაქების, მაღალმთიანი, ოკუპირებულ ტერიტორიებთან გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლების, კერძო სკოლების, სპეციალიზირებული, ეროვნული უმცირესობების, მცირეკონტიგენტიანი, პროფესიული სკოლების).
საბჭოს სხდომებს მინისტრი და სამინისტროს ზედა დონის მენეჯმენტი ესწრება, რათა უფრო აქტიური გახდეს თანამშრომლობა და ინფორმაციის გაცვლა სკოლებსა და სამინისტროს შორის. თითოეული დირექტორი საბჭოზე უფლებამოსილების ფარგლებში, წარმოადგენს როგორც საკუთარი ასევე, სხვა სკოლების პრობლემებს და ინიციატივებს.

Before beginning of the new academic year, the last working meeting of the permanent Board of Directors of public and private schools was held. The Board operates since 2017 and has been convened for six times in the last period. Several important issues and initiatives were raised at the meetings. Among them a number of problematic issues related to infrastructure of schools, gas and water supply, transportation of pupils, teachers’ remuneration, school funding, etc. were discussed. It should be noted, that 40% of the problems raised by the Ministry have been resolved, discussion of the initiatives and working for the purpose of solution of the problems continues in permanent regime.
The Board of Directors of public and private schools was created by the initiative of the Minister of Education and Science of Georgia - Aleksandre Jejelava. The Board members are elected by the school directors once in every three months. The Board consists of representatives of all types of schools (private schools of regions, capital, large cities, highland areas, villages located nearby the dividing line of the occupied territories, specialized, small-contingent, vocational institutions of national minorities).
The Board meetings are attended by the Minister and the top management of the Ministry, in order to make cooperation and exchange of information among the schools and the Ministry more active. Each director represents his/her own as well as other schools’ problems and initiatives within the Board’s authority.