მინისტრის პირველი მოადგილე კვლავ ქეთევან ნატრიაშვილი იქნება. თანამდებობებზე დარჩებიან ასევე მინისტრის მოადგილეები ლია გიგაური და თეიმურაზ მურღულია, ხოლო მეოთხე მოადგილე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, ფიზიკოსი ალექსანდრე თევზაძე გახდება.
ალექსანდრე თევზაძემ კომაროვის ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა, შემდეგ კი, წარჩინებით, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფიზიკის ფაკულტეტი დაამთავრა. 1999 წელს, ის ლეუვენის კათოლიკური უნივერსიტეტის საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის მათემატიკის დეპარტამენტის პლაზმური ასტროფიზიკის ცენტრის დოქტორანტი გახდა, სადაც 2006 წელს, მიენიჭა ფილოსოფიის დოქტორის ხარისხი მათემატიკაში (ასტროფიზიკის სპეციალობით).
2005 წლიდან დღემდე, ალექსანდრე თევზაძე სხვადასხვა პერიოდში მუშაობდა პოსტდოქტორანტის პოზიციებზე ტურინის ასტროფიზიკურ ობსერვატორიასა (იტალია) და პარიზის ობსერვატორიაში მედონში (საფრანგეთი). ამავდროულად, აბასთუმნის ასტროფიზიკურ ობსერვატორიაში უმცროსი მეცნიერ თანამშრომლის, მეცნიერ თანამშრომლის, ასოცირებული მკვლევარისა და მკვლევარის თანამდებობებს იკავებდა.
ათობით პუბლიკაციის ავტორი ალექსანდრე თევზაძე 2009 წლიდან არჩეულია თსუ-ს ასოცირებულ პროფესორად, ხოლო 2012 წლიდან, კარნეგი მელონის უნივერსიტეტის (აშშ) ფიზიკის დეპარტამენტის მოწვეული ასოცირებული პროფესორია.
რაც შეეხება სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს ახალგაზრდობის დეპარტამენტის საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს დაქვემდებარებაში გადასვლას, მიმდინარეობს ინტეგრაციისთვის მზადება.

Aleksandre Tevzadze graduated from Komarov School of Physics and Mathematics and later graduated from Tbilisi State University, Faculty of Physics, with honors. In 1999 he became PhD student at the Department of Plasma Astrophysics, Department of Mathematics of the Faculty of Natural Sciences of the Catholic University of Leuven, where he was awarded with the degree of the Doctor of Philosophy in Mathematics (with major in Astrophysics) in 2006.
Since 2005, Aleksandre Tevzadze has worked on various post-doctorate positions in Turin Astrophysical Observatory (Italy) and Paris Observatory in Meudon (France). At the same time, he was the junior scientific worker, scientific worker, associate researcher and researcher in Abastumani Astrophysical Observatory
Author of dozens of publications - Aleksandre Tevzadze was elected as an Associate Professor of TSU in 2009 and since 2012 he has been the Associate Professor of the Department of Physics at Carnegie Mellon University (US).
As for merger of the Department of Youth of the Ministry of Sport and Youth Affairs with the Ministry of Education and Science of Georgia, preparation for integration is underway.