პედაგოგებთან სამუშაო შეხვედრები გრძელდება. ამჯერად საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორი მაია მიმინოშვილი რუსთავის საჯარო და კერძო სკოლების 500-მდე პედაგოგს შეხვდნენ. მინისტრმა სისტემაში განხორციელებულ, მიმდინარე და დაგეგმილ თითქმის ყველა სიახლეზე ისაუბრა და მაქსიმალურად ამომწურავი პასუხები გასცა მასწავლებელთა შეკითხვებს. პედაგოგები ინტერესდებოდნენ ისეთი თემებით, როგორიცაა - ცვლილებები სასწავლო გეგმებში, ახალი საგნების დამატება, ფიზკულტურის სპორტის გაკვეთილებით ჩანაცვლება, სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესება და 2010-2011 წლების სხვა სიახლეები. კითხვების ძირითადი ნაწილი მაინც პედაგოგთა ნებაყოფლობით სერტიფიცირებას, 2011 წლის გამოსაშვები და უმაღლეს სასწავლებელში ჩასაბარებელი გამოცდების პროცედურებს ეხებოდა.
როგორც დიმიტრი შაშკინმა განაცხადა, ასეთი შეხვედრები ხელს უწყობს ინფორმაციის ურთიერთგაცვლას. სამინისტროს წარმომადგენლები მაქსიმალურად ითვალისწინებენ პედაგოგების მოსაზრებებს, მათთან ერთად აფასებენ რეფორმის მიმდინარეობას და სიახლეების დანერგვის ახალ გზებს მასწავლებლებთან კონსულტაციების შედეგად განიხილავენ, ეხმარებიან სკოლებს არსებული პრობლემების მოგვარებაში.

Working meetings with the teachers are still held. This time, Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Director of National Examination Center, Maia Miminoshvili met with around 500 teachers of Rustavi private and public schools. The Minister spoke about already implemented, ongoing and planned initiatives and gave comprehensive answers to the teachers’ questions. The teachers are most interested in following issues: changes in National Curriculum, introducing new subjects, replacing physical fitness with sports lessons, improving school infrastructure and other initiatives for 2010-2011. Most of the questions were about procedures of teachers’ voluntary certification, graduate and entrance exams in 2011.
By the announcement of Dimitri Shaskini, these meetings support exchange of information. Representatives of the Ministry consider teachers’ opinions, evaluate ongoing reforms together with them as well as discuss new ways for the development of new initiatives after consultations with the teachers and support schools to solve existing problems.