საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, მიხეილ ჩხენკელი, ბავარიის მევენახეობის სახელმწიფო ინსტიტუტისა და GIZ-ის წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი, ესწრებოდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა გერმანელი პარტნიორების ჩართულობით თელავში აგრარული მიმართულების ახალი კოლეჯის დაარსების პერსპექტივაზე იმსჯელეს, სადაც წამყვანი მიმართულება ღვინის წარმოებისთვის მაღალი კვალიფიკაციის მქონე ადამიანური რესურსის მომზადება იქნება. ამ კუთხით განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ბავარიის მევენახეობის სახელმწიფო ინსტიტუტთან აქტიურად ითანამშრომლებს. შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ქართულ-გერმანული მჭიდრო თანამშრომლობის საფუძველზე საქართველოში პროფესიული განათლების სამომავლო განვითარებასაც.
შეხვედრის ბოლოს გადაწყდა, რომ გერმანელი პარტნიორები უახლოეს პერიოდში შეისწავლიან თელავის უნივერსიტეტის რესურსს, რისი გათვალისწინებითაც განისაზღვრება პროფესიული სასწავლების დაარსების სამოქმედო გეგმა და ვადები.

The Minister of Education and Science of Georgia - Mikheil Chkhenkeli held a meeting with the representatives of the Bavarian State institute of Viticulture and GIZ. The First Deputy Minister - Ketevan Natriashvili also attended the meeting.
During the meeting the sides discussed the prospects of establishing a new college of agriculture in Telavi, with the aim of training highly qualified personnel for wine production. In this regard, the Ministry of Education and Science will cooperate with the Bavarian State Institute of Viticulture. Additionally, discussions focused on the future development of Georgian and German joint vocational education programs.
At the end of the meeting it was decided that German partners will study the resource of Telavi University in the nearest future, which will help determine the plan and terms of establishing the vocational college.