საქართველოს განათლებისა და მეცნიერები მინისტრის მოადგილე ირინე ქურდაძე და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში ჯონ ბასი თბილისის №72 საჯარო სკოლაში სასკოლო სამოქალაქო კლუბების პრეზენტაციას დაესწრნენ. კლუბები სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების პროგრამის ფარგლებში შეიქმნა.
პრეზენტაციაზე მოსწავლეებმა სამოქალაქო კლუბებში თავიანთი საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს და მრავალეროვნული ტოლერანტობის თემაზე შექმნილი თხზულებები წარმოადგინეს. სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ სამოქალაქო კლუბების წევრთა ნამუშევრებს გაცნობოდნენ და მოსწავლეებს გასაუბრებოდნენ.
ღონისძიება სამოქალაქო განათლებისა და პედაგოგთა გადამზადების სამწლიანი პროგრამის ფარგლებში განხორციელდა და მისი მიზანია გააუმჯობესოს სამოქალაქო განათლების სასკოლო პროგრამის ხარისხი და გაააქტიუროს ახალგაზრდების მონაწილეობა დემოკრატიული საზოგადოების მშენებლობის პროცესში.პროგრამას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, ამერიკული ორგანიზაცია PH International (პროექტი ჰარმონია) ახორციელდებს, სამწლიანი პროგრამა საქართველოს 9 რეგიონში მიმდინარეობს და 500-ამდე სკოლას მოიცავს.

Deputy Minister of Education and Science of Georgia Irine Kurdadze and Ambassador of the United States to Georgia John Bass attended the presentation of school civil clubs at Tbilisi Public School №72. The clubs were established in the framework of “Civic Education and Teacher Training Program”.
During the presentation the schoolchildren spoke about their activities in civil club and read their assays on multinational tolerance. The guests get familiarized with the works of civil club members and held discussions with them.
The event was organized in the scope of “Civic Education and Teacher Training Program”. The program is designed to improve the quality of the school program in civic education and assist the youth to advance knowledge, change opinions and behavior; actively involve them in the development of democratic society.
The program is implemented by PH International with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia. This 3 year program will be implemented in 500 schools of 9 regions of Georgia.