მემორანდუმი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს სახელმწიფო ზრუნვის ქვეშ მყოფი მოზარდებისა და მათი ოჯახის წევრების პროფესიული უნარ–ჩვევების შეძენას. პროფესიულ კოლეჯებში მათი სწავლება სრულად დაიფარება, აქედან: განათლების სამინისტროს მიერ – პრიორიტეტული პროფესიული სწავლების კურსის 80%, ხოლო 20% – UNICEF-ის მიერ. სოციალური მომსახურების სააგენტო განახორციელებს პროექტის კოორდინაციასა და ადმინისტრირებას.
პროექტში ჩართული იქნებიან ბავშვთა სახლებსა და ბავშვზე ზრუნვის სხვა ალტერნატიულ მომსახურებებში (მცირე საოჯახო ტიპის სახლი და მინდობით აღზრდა) განთავსებული ბავშვები, ასევე ბავშვთა სახლებიდან ბიოლოგიურ ოჯახებში რეინტეგრირებული ბავშვები და/ან მათი მშობლები. პირველ ეტაპზე სწავლებას 100 პირი გაივლის.

The memorandum aims at developing professional skills among the children in state care and their parents, the studies of the children in the state care at the professional colleges will be fully funded: the Ministry of Education and Science of Georgia will cover 80% of the tuition fee and UNICEF – 20%. Social Service Agency will administer this project.
The children living in the orphanages, foster children, children reintegrated in the biological families and /or their parents will be the beneficiaries of the project. At first stage, up to 100 people will take professional trainings.