თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ახალ სასწავლო წელს 5000-ზე მეტი პირველკურსელი ჰყავს. მათ შორის ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამაზე ჩარიცხული აფხაზურენოვანი, აზერბაიჯანულენოვანი და სომხურენოვანი სტუდენტები. 2013 წელს ყველაზე დიდი რაოდენობის 100% გრანტის მფლობელი პირველკურსელი სწორედ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ჩაირიცხა. თსუ ლიდერია ნაწილობრივი დაფინანსების მქონე სტუდენტების რაოდენობითაც.
ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგად ყველაზე მაღალქულიანი აბიტურიენტი თათია შარია თსუ ზუსტ და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა ფაკულტეტის ფიზიკის მიმართულებაზე ისწავლის.
ახალ სასწავლო წელს თსუ განახლებული ინფრასტრუქტურით ხვდება. ყველა ფაკულტეტზე ფუნქციონირებს სტუდენტთა მომსახურების ცენტრები, სადაც ნებისმიერ სტუდენტს შეუძლია მიიღოს ინფორმაცია სასწავლო პროცესის, სასწავლო პროგრამების, მათ შორის გაცვლითი პროგრამების შესახებ.

Tbilisi State University has more than 5000 first year students, among them are Abkhazian, Azerbaijani and Armenian students enrolled on Georgian Language Preparation Educational Program. The largest number of students with 100% grant was enrolled in Tbilisi State University. TSU is a leader in the number of students with partial financing.
Tatia Sharia, a student with the highest score will study on the Faculty of Exact and Natural Sciences, direction-physics.
TSU meets new academic year with renewed infrastructure. Student service centers are functioning at every faculty. Students will be able to receive information on educational process, educational and exchange programs.