პირველი მოადგილე თამარ სანიკიძე საქართველოს პარლამენტის მაჟორიტარ დეპუტატებს
შეხვედრაზე საუბარი საქართველოს მასშტაბით სასკოლო ინფრასტრუქტურის აღდგენას და ამ პროცესში მაჟორიტარი დეპუტატებისა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენელთა ჩართვას შეეხო. თამარ სანიკიძემ დეპუტატებს ამ მიმართულებით სამინისტროს ხედვა და სამომავლო გეგმები გააცნო.
თამარ სანიკიძის განცხადებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ სკოლების მშენებლობასა და რეაბილიტაციაზე სოლიდური დაფინანსება გამოყო, შეისწავლა და შეაფასა საქართველოს ზოგადსაგანმანათლებლო სივრცეში არსებული ინფრასტრუქტურული მდგომარეობა და იგი სრულად ფლობს ინფორმაციას უკვე ჩატარებული სამუშაოების შესახებ. რაც შეეხება ჩასატარებელ სამშენებლო და სარეაბილიტაციო სამუშაოებს, სამინისტრო მიიჩნევს, რომ აუცილებელია იგი მაჟორიტარ დეპუტატებთან და ადგილობრივი თვითმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად დაიგეგმოს, ვინაიდან, მათთვის გაცილებით კარგადაა ცნობილი ადგილზე არსებული მდგომარეობა, საჭიროებები და პრიორიტეტები.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ პარლამენტარებს ვრცელი ვიზუალური მასალა წარუდგინა:
თამარ სანიკიძემ ასევე, თხოვნით მიმართა პარლამენტარებს აქტიურად ჩაერთონ მათ რეგიონებში მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოების მონიტორინგში და სამინისტროსთან ერთად, მონაწილეობა მიიღონ ლოკალურად წარმოქმნილი ცალკეული პრობლემების მოგვარებაში.

Rehabilitation of school infrastructure throughout Georgia, involvement of majoritarian MPs and representatives of local self-governing bodies in this process were discussed at the meeting. Tamar Sanikidze introduced the vision and future plans of the Ministry.
First Deputy Minister noted that the Ministry of Education and Science of Georgia has allocated considerable amount of money for construction and rehabilitation works, the Ministry has studied and assessed conditions of infrastructure and possesses detailed information on already fulfilled works. With regard to the future construction and rehabilitation works, the Ministry stresses the importance of planning these works together with the Majoritarian MPs and representatives of self-governing bodies as they are familiar with local needs and priorities.
First Deputy Minister Tamar Sanikidze demonstrated visual material during the meeting:
Tamar Sanikidze called on the MPs to get actively involved in the monitoring process in their respective regions together with the Ministry.