საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში, პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის ორგანიზებით, იმ... ვრცლად
29/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოების (GIZ) ორგანიზებით,... ვრცლად
27/11/2018
დღეს, „აკადემია ევროპეას“ მმართველმა საბჭომ მიიღო უპრეცედენტო გადაწყვეტილება საქართველოში „აკადემია ევროპეას“ რეგიონული ცენტრის გახსნის... ვრცლად
27 ნოემბერს, „ხელოვნების სასახლეში, წიგნის „1918-1920 წლების ქართული ხელოვნება“ პრეზენტაცია გაიმართა. ღონისძიებას საქართველოს განათლების,... ვრცლად
26/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა საფეხბურთო კლუბ მილანის აკადემიის დელეგაციასთან... ვრცლად
24/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო მწუხარებას გამოთქვამს გამოჩენილი თეატრალური მოღვაწის, საქართველოში... ვრცლად
23/11/2018
22 ნოემბერს, განათლების, კულტურისა და სპორტის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე, მიმდინარე და დაგეგმილ სიახლეებზე წარიმართა საუბარი საქართველოს... ვრცლად
22 ნოემბერს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელმწიფო... ვრცლად
22/11/2018
ბრიუსელში საქართველო-ევროკავშირის თანამშრომლობის უმაღლესი დონის ფორმატის პირველი შეხვედრის ფარგლებში, ევროკომისიასა და საქართველოს განათლების,... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა ჟურნალისტებს თსუ-ის მაღლივი კორპუსის მიმდებარე... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ევროკომისასთან ერთად აქტიურად დაიწყო მუშაობა იმაზე, რომ საქართველოს... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნათია ზედგინიძე, საქართველოს პარლამენტის განათლების, მეცნიერების და... ვრცლად
21/11/2018
21 – 27 ნოემბერს, საქართველოს მოხალისეები და არასამთავრობო ორგანიზაცია „ჰელფინგ ჰენდ”-ი თბილისში მოხალისეობის კვირეულს - „მე მოხალისე - აქტიური... ვრცლად
20/11/2018
შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ადმინისტრირებით 2018 წლის 10 დეკემბერს, 18:00 საათზე  მოსწავლე-ახალგაზრდობის ეროვნულ... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა, და სპორტის სამინისტრო გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციასთან ერთად, საქართველოში უპრეცედენტო... ვრცლად
19/11/2018
ლიეტუვაში საქართველოს საელჩოს ორგანიზებით, საქართველოს პირველი დემოკრატიული რესპუბლიკის დაარსებიდან მეასე წლისთავის აღსანიშნავად, ქ. ნაისაის... ვრცლად
16/11/2018
მოსწავლე გამომგონებელთა და მკვლევართა ,,ლეონარდო და ვინჩის“ 2018 წლის კონკურსის საკონკურსო კომისიამ, კონკურსის დასკვნით ეტაპზე წარდგენილი 18... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი ამჯერად, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის... ვრცლად
15/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტს... ვრცლად
14/11/2018
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ირინა აბულაძემ „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ მიერ სრულად... ვრცლად
რეგიონებში მცხოვრები ახალგაზრდები თანამედროვე ტექნოლოგიებში გადამზადდებიან, რაც მათ ამ მიმართულებით განათლების დონის ამაღლებასა და ყველაზე... ვრცლად
13/11/2018
კომპანია PRMC-ს სოციალური პროექტის „ძლიერები არ ძალადობენ“ ფარგლებში, თბილისის N166 საჯარო სკოლას, სპორტსმენი გენო პეტრიაშვილი და სხვა მოჭიდავეები... ვრცლად
წიგნიერების დონის ასამაღლებლად, ციფრულ ბიბლიოთეკაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი თბილისის 150-ე საჯარო სკოლაში სააზროვნო უნარების განვითარებაზე... ვრცლად
პირველად საქართველოში, კორნელი კეკელიძის სახელობის საქართველოს ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის ფონდებში დაცული უნიკალური კოლექციის 3D... ვრცლად
12/11/2018
რესურსცენტრების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრები გრძელდება. საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილეები... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, ირინა აბულაძე, პედაგოგებთან შეხვედრებს აგრძელებს. ამჯერად მინისტრის... ვრცლად
დავით გარეჯის საკონსერვაციო მეთოდოლოგიასა და მართვის სამოქმედო გეგმას კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტო ევროპა ნოსტრას, ევროპის... ვრცლად
11/11/2018
საქართველოს მასშტაბით მორიგი საჯარო სკოლის მშენებლობა ამჯერად, მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნაგებერავოში დასრულდა. მიმდინარე სარემონტო... ვრცლად
10/11/2018
ახალი, თანამედროვე სტანდარტების სკოლა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ირინა აბულაძემ ოზურგეთის... ვრცლად
08/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ირინა აბულაძემ, საქართველოში გერმანიის ელჩსა და გერმანულ დელეგაციას... ვრცლად
სწავლაში მიღწეული წარმატებისთვის კახეთის რეგიონის 332 მოსწავლე პერსონალური კომპიუტერებით დაჯილდოვდა. ღონისძიება ყვარელში, ილია ჭავჭავაძის... ვრცლად
07/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო საბაზო და საშუალო საფეხურებისთვის სახელმძღვანელოების გრიფირების კონკურსს... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, უახლესი სტანდარტებით აშენებული თბილისის N100 სკოლა გახსნა და... ვრცლად
9 ნოემბერს, 18:00 საათზე, მარნეულის მუნიციპალიტეტის კულტურის ცენტრში, ცხინვალის ივანე მაჩაბლის სახელობის პროფესიული სახელმწიფო დრამატული თეატრი... ვრცლად
06/11/2018
2018-2022 წელს შვეიცარიის მთავრობის მიერ გამოყოფილი 6 მილიონი აშშ დოლარი საქართველოს სოფლის მეურნეობაში პროფესიული განათლებისა და გადამზადების სისტემის... ვრცლად
საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ტექნიკური გადამზადების ცენტრის პროფესიულ პროგრამებზე ჩარიცხული სტუდენტები ახალ, თანამედროვე სტანდარტების... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის, მიხეილ ბატიაშვილის მიერ სექტემბრის დასაწყისში წარმოდგენილი განათლების... ვრცლად
6 ნოემბერს, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში „თბილისის ბაროკო ფესტივალისადმი“ მიძღვნილი პრესკონფერენცია... ვრცლად
თბილისში მდებარე ძიუდოს აკადემიის საშეჯიბრო დარბაზში, კიოკუშინ კარატეში საერთაშორისო ტურნირი „კავკასიის თასი 2018“ ჩატარდა. ტურნირში მონაწილეობა... ვრცლად
საქართველოს ძიუდოს ახალგაზრდული ნაკრების წევრებმა, უნგრეთის ქალაქ დიორში გამართულ ევროპის 23-წლამდელთა ჩემპიონატზე, 1 ოქროს, 2 ვერცხლისა და 2 ბრინჯაოს... ვრცლად
05/11/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, ამერიკის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელ ელიზაბეტ რუდთან და... ვრცლად
5-10 ნოემბერს, თბილისს, ინკლუზიური ხელოვნების განვითარების დარგში მოღვაწე ბრიტანელი ექსპერტი ტიმ უილერი, ინკლუზიური ხელოვნების განვითარების... ვრცლად
ზურაბ წერეთლის თანამედროვე ხელოვნების მუზეუმში, თოჯინების საერთაშორისო ფესტივალი ArtDoll Tbilisi ოფიციალურად გაიხსნა. ღონისძიებას განათლების, მეცნიერების,... ვრცლად
04/11/2018
სკოლის მანდატურების როლი და ფუნქციები იზრდება. შესაბამისი კომპლექსური სამოქმედო გეგმა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის... ვრცლად
02/11/2018
2018 წლის შემოდგომის მიღებაზე, სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე აპლიკანტთა პროფესიული ტესტირება 31 ოქტომბერს დაიწყო და 3 ნოემბრის ჩათვლით... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი, საქართველოში საფრანგეთის რესპუბლიკის ელჩს, პასკალ მენიეს,... ვრცლად
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა მსოფლიოს ჩემპიონატიდან დაბრუნებულ მოჭიდავეებს უმასპინძლა.... ვრცლად
31/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ირინე აბულაძემ ეროვნულ და საერთაშორისო სასწავლო ოლიმპიადებში... ვრცლად
თბილისის ზ. ფალიაშვილის სახელობის ცენტრალური სამუსიკო სკოლა "ნიჭიერთა ათწლედი" ღრმა მწუხარებით იუწყება, რომ გარდაიცვალა ამავე სკოლის... ვრცლად
30/10/2018
„ერთხელ, დილით, სამსახურში მიმავალს, ლიფტში მეზობლის ბიჭი დამემგზავრა, სკოლაში მიდიოდა. გამოველაპარაკე, ვკითხე, უხაროდა თუ არა სკოლაში წასვლა,... ვრცლად
დუალური პროფესიული განათლების შესახებ ცნობადობის ამაღლება და ამ პროცესში ბიზნესის ჩართულობის აუცილებლობა იყო მთავარი თემა საქართველოს... ვრცლად
27/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი ნუცუბიძის პლატოზე მდებარე რაგბის ბაზაზე, რაგბის კავშირისთვის... ვრცლად
26/10/2018
ქალაქ მარნეულში საქართველოს მთავრობის, ბულგარეთის საელჩოსა და ევროკავშირის მხარდაჭერით, “საერთაშორისო საგანმანათლებლო ცენტრის” მიერ... ვრცლად
25-28 ოქტომბერს თბილისში საქართველოს ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის ეგიდით იმართება XXII საერთაშორისო სამეცნიერო... ვრცლად
25/10/2018
„ძალიან ამაღელვებელია თეიმურაზ მეფის პორტრეტის, ამ მნიშვნელობის სამეფო საგანძურის საქართველოში დაბრუნება.“ - განაცხადა საქართველოს განათლების,... ვრცლად
24/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა, ვიცე-პრემიერმა, რეგიონული განვითარებისა და... ვრცლად
2015 წელს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის არქეოლოგიური ექსპედიციის მიერ, გრაკლიანის გორაზე აღმოჩენილ იქნა ძველი წელთაღრიცხვის მე-7 საუკუნით... ვრცლად
23/10/2018
23 ოქტომბერს საქართველოს ოლიმპიური რეზერვების მზადების ეროვნულმა ცენტრმა „ოლიმპიური ცენტრის ღია პირველობას“ უმასპინძლა. შეჯიბრება სპორტის შვიდ... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში გამართულ „CERN-ის... ვრცლად
საქართველოს ფიგურული ციგურაობის ისტორიაში პირველად ქართველი მოცეკვავე წყვილი - მარია კაზაკოვა და გიორგი რევია გრან -პრის ფინალში გავიდნენ და შეძლეს... ვრცლად
22/10/2018
ბუენოს აირესში გამართული მესამე ახალგაზრდული ოლიმპიური თამაშებიდან, რომელშიც მსოფლიოს 206 ქვეყნის 4 ათასზე მეტი ათლეტი გამოვიდა საქართველოს... ვრცლად
19/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს საქართველოში, ჰუბერტ... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი უნივერსიტეტების, პროფესორებისა და სტუდენტებისთვის Erasmus+... ვრცლად
ბუენოს აირესში საზეიმოდ დაიხურა ზაფხულის მესამე ახალგაზრდული ოლიმპიური თამაშები, რომელშიც მსოფლიოს 206 ქვეყნის სპორტსმენი მონაწილეობდა. თამაშების... ვრცლად
18/10/2018
17 ოქტომბერს „განათლების საერთაშორისო ცენტრის კურსდამთავრებულთა ასოციაციის“ დაფუძნების ოფიციალური ღონისძიება გაიმართა. ღონისძიებას დაესწრნენ... ვრცლად
საქართველოს ძიუდოს ახალგაზრდული ნაკრების წევრმა ჯაბა პაპინაშვილმა, ბაჰამის კუნძულებზე მიმდინარე მსოფლიოს ახალგაზრდულ ჩემპიონატზე ძიუდოში,... ვრცლად
17/10/2018
ევროპის საბჭოს სპორტის მინისტერიალის ფარგლებში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და უნგრეთის ადამიანური... ვრცლად
17 ოქტომბერს, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში (მის: სანაპიროს 4), კლასიკური მუსიკის ცენტრის მერ ინიცირეული... ვრცლად
16/10/2018
15/10/2018
საქართველოსა და მოლდოვას რესპუბლიკის მთავრობებს შორის ახალგაზრდობისა და სპორტის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმი გაფორმდა, რომელსაც... ვრცლად
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა მინისტრის მოადგილეებთან ერთად ევროპის საბჭოს გენერალური მდივნის... ვრცლად
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა და იტალიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა... ვრცლად
14/10/2018
საქართველომ 2019 წლის საპატიო სტუმრის სტატუსი ნორვეგიას გადაულოცა. ტრადიციისამებრ, სპეციალური გრაგნილი ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრის... ვრცლად
11/10/2018
გაეროს გენერალური ასამბლეის მესამე საკომიტეტო სხდომაზე საქართველოს ახალგაზრდობის წარმომადგენელი გაეროში, ლიკა ტორიკაშვილი, სიტყვით გამოვიდა. მან... ვრცლად
10/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, ირინა აბულაძემ აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამდღიან რეგიონალურ... ვრცლად
2018 წლის ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობის კვირეული და საქართველოს საპატიო სტუმარი ქვეყნის პავილიონი ოფიციალურად გაიხსნა. გერმანულენოვანი აუდიტორიის... ვრცლად
07/10/2018
4-7 ოქტომბერს საქართველომ პირველად უმასპინძლა ექსტრემალური წინაღობების მარათონს - ‘RUNMAGEDDON’. სპეციალურად ღონისძიებისთვის ყაზბეგში მოეწყო... ვრცლად
05/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა სსიპ-ების თანამშრომლებს კონკურსის წესით შერჩეული ახალი... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით, ვენის ალბერტინას მუზეუმი ნიკო ფიროსმანაშვილის გამოფენას... ვრცლად
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი, პირველ მოადგილე მიხეილ გიორგაძესთან და მოადგილე შალვა გოგოლაძესთან... ვრცლად
04/10/2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა სამინისტროში განხორციელებულ საკადრო ცვლილებებთან... ვრცლად
03/10/2018
საქართველოს უძველესმა პროფესიულმა სასწავლებელმა, რომელიც მცხეთის რაიონის სოფელ წინამძღვრიანთკარში მდებარეობს 135 წლის იუბილე აღნიშნა. ილია... ვრცლად
მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალის ფარგლებში, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ევროკომისიისა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების,... ვრცლად
02/10/2018
საქართველოს ყრუთა კავშირთან არსებულმა ქორეოგრაფიულმა ანსამბლმა „ლილემ“, საბერძნეთში, ხელოვნების საერთაშორისო ფესტივალში „იდეების ტალღა“,... ვრცლად
საქართველოს პრემიერ მინისტრმა, მამუკა ბახტაძემ საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში COMET საერთაშორისო კოლაბორაციის ინტეგრაციის სამუშაო შეხვედრა... ვრცლად
ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტში არგენტინაში, ახალგაზრდულ ოლიმპიურ თამაშებზე ოლიმპიური დელეგაციის გაცილების საზეიმო ცერემონია გაიმართა. კომიტეტის... ვრცლად
ბარისახოს, შატილისა და მაღაროსკარის სკოლა-პანსიონებში სასწავლო პროცესი შეუფერხებლად წარიმართება საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო, 3 ოქტომბრიდან 19 ოქტომბრის  ჩათვლით,   აცხადებს პროფესიული განათლების... ვრცლად

A coordination meeting of various international donor organization representatives was held at the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. In particular, the meeting was attended by the EU Delegation to Georgia (MCA), the German International Cooperation Society (GIZ), UNDP, the World Bank (WB), Good Development Fund (GGF) and others. The representatives of the Ministry... Read More
29/11/2018
27/11/2018
Today, the governing council of the Academy Europea has made an unprecedented decision to open the Regional Center of Academy Europea in Georgia. Georgia will be the first country outside the EU where the center will be established.
26/11/2018
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport, together with the European Commission, has actively started working to make the tuition fees for the Georgian citizens equal as it is for the citizens of the EU member countries, which will significantly increase the quantity of Georgian students willing to learn in the European Union.
The Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Natia Zedgenidze, together with the first Deputy Chairman of the Education, Science and Culture Committee of Parliament of Georgia - Genadi Margvelashvili and Members of Executive Team of Millennium Challenge Fund, visited Kutaisi Public Schools and got acquainted with the renovation procedures in person.
24/11/2018
Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia expresses its deepest condolences over the death of famous Georgian theater artist - Amiran Shalikashvili, the founder of the theater of the Georgian pantomime theater, a famous director and a mentor.
23/11/2018
On November 22, the meeting was held on the current and planned innovations in education, culture and sports, as well as meetings were held with the teachers, principals, individuals who work in the industry culture and sports in Kutaisi.
Mikheil Batiashvili, the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia congratulated Akaki Tsereteli State University on its 85th anniversary and addressed fellow professors, students and attendees of special ceremony gathered at Kutaisi National Theater. The Minister, talked about the basic aspects of the educational reform, which will be implemented in the near future.... Read More
22/11/2018
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia Mikheil Batiashvili informed journalists about the construction of a student city in the vicinity of the high-level TSU high school building.
Within the scope of the first meeting of EU-Georgia Cooperation in Brussels, cluster meetings were held between the representatives of the European Commission and the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, as well as, the Commissioner for European Neighborhood Policy and Enlargement Issues - Johannes Hani, Director of Cooperation with EU Eastern Partnership Countries -... Read More
21/11/2018
On November 21-27, Georgian volunteers and non-governmental organization – Helping Hand, will organize a volunteer week in Tbilisi - "I am a volunteer - active citizen".
20/11/2018
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with UN World Tourism Organization will implement an unprecedented educational program in Georgia. The memorandum was signed by Mikhail Batiashvili and General Secretary of the World Tourism Organization - Zurab Polilikashvili in Madrid.
19/11/2018
16/11/2018
The esteemed Jury for the inventors and researcher’s competition - "Leonardo Da Vinci 2018” have evaluated the 18 applications submitted at the final stage of the competition in accordance with the assessment criteria approved by the Director General of the Fund as of January 11, 2018 and have announced the winners of the 2018 competition.
15/11/2018
Mikheil Batiashvili – the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia visited Akaki Tsereteli State University of Kutaisi, got acquainted with current curriculum and met with students and professors. The Minister introduced the ongoing and planned innovations within the planned education and science reform.
14/11/2018
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Irina Abuladze visited the public school N9 of Gori, which was fully rehabilitated by Millennium Challenge Fund - Georgia. The school is designed for 780 pupils.
Young people living in the regions will be trained in modern technologies that will help them to increase their level of education and study the most demanded professions of 21st century.
13/11/2018
Within the scope of PRMC's social project "Stronger ones are not violent", a variety of famous wrestlers of Georgia including Geno Petriashvili visited public school N166 in Tbilisi. The esteemed guests talked about the importance of a healthy lifestyle as well as, emphasizing the significance to abolish discrimination, violence and bullying.
Mikheil Batiashvili – the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia attended the lesson of the new model, based on the development of reasonable skills at Tbilisi Public School N150.
For the first time in Georgia, 3D video-installation of the unique collections preserved in the foundations of the National Center of Manuscripts of Korneli Kekelidze was created in Georgia.
12/11/2018
Davit Gareji Conservation Methodology and Management Action Plan will be developed by the National Agency for Cultural Heritage Protection, along with experts from the Europa Nostra, the Institute of European Investment Bank and the International Center for Art.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Irina Abuladze continues her meetings with teachers. This time Deputy Minister held a meeting with teachers from Senaki Municipality and introduced them with new initiatives and future plans.
11/11/2018
The construction of the subsequent public school in Georgia was completed in Martvili municipality village Nageberovo. Irina Abuladze - the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with local population observed the ongoing repair works. The new school will enter into full exploitation in a few weeks.
10/11/2018
A new school of modern standards was opened by Irina Abuladze – the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia in the village of Chianeti, Ozurgeti municipality.
08/11/2018
332 students of Kakheti region were awarded with personal computers for their success in their studies. The event was held at Ilia Chavchavadze House Museum in Kvareli during the "Iliaoba" celebration.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport - Irina Abuladze hosted the German Ambassador and German delegation to Georgia. The aim of the meeting was to enhance bilateral cooperation with the purpose of strengthening the vocational labor market demands, improving the quality of education, enhancing the use of innovations and technologies in the learning process.
07/11/2018
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia announces the textbook approval competition for basic and secondary grades.
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Batiashvili opened the newly renovated Tbilisi Public School N100 equipped with observed modern cabinets, laboratories, designated rooms for sciences and a conference hall. The building in full compliance with modern standards and regulations.
06/11/2018
Students enrolled in the vocational training program of Georgian Technical University will learn with new, modern standards. Mikheil Batiashvili - Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with Lana Stolis – the Vice President of the Millennium Challenge Corporation (USA), Magda Magradze - Executive Director of Millennium Challenge Account Georgia, the Rector... Read More
Over US$ 6 million from the Government of Switzerland will be spent in 2018-2022 to promote Vocational Education & Training in agriculture and offer Georgian farmers modern educational opportunities and services. A project document of this new initiative was signed on 6 November 2018 between the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Ministry of Environmental... Read More
On November 6, a press conference dedicated to the "Tbilisi Baroque Festival" was held at the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. The First Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Giorgadze, Head of Culture and Sport department of Tbilisi City Hall - Irakli Gvilava, a representative of the Culture Department of the Italian Embassy... Read More
International tournament "Caucasus Cup 2018" was held at Kyokushin Karate in the competition hall of judo academy located in Tbilisi. Approximately 300 sportsmen from Georgia, Azerbaijan and Armenia have participated in the tournament.
Members of Georgian Judo Youth Team were able to obtain 1 gold, 2 silver and 2 bronze medals at European U-23 Championship held in Diori, Hungary.
05/11/2018
Mikheil Batiashvili - the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with Elizabeth Rudd - the acting Ambassador of United States of America to Georgia and Magda Magradze – the executive Director of Millennium Challenge Fund Georgia opened an annual International Conference on Investment in Human Capital and addressed the attending audience.
ArtDoll Tbilisi was officially opened at the Zurab Tsereteli Museum of Modern Art. Mikheil Giorgadze -  First Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia attended the event. Today, at 13:00, exhibition hall of Folklore State Center of Georgia has exhibited the works of famous Georgian and foreign methods (Estonia, Russia, Czech Republic, Latvia, Ukraine,... Read More
On November 5-10, a British expert in the development of inclusive art - Tim Willer, is holding consultative meetings in support of the development of inclusive art, as well as with representatives of the organizations, including education and science, culture and sports, who are interested and/or involved in the development of inclusive art. On the basis of the information received, the expert... Read More
04/11/2018
The role and functions of school security resource officers are increasing. The relevant complex action plan was developed by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with the Ministry of Internal Affairs.
02/11/2018
The professional testing of applicants with special educational needs started on October 31 and will last until 3 November 2018. This procedure is underway in 25 professional educational institutions throughout Georgia.
Mikheil Batiashvili, Minister of Education, Science, Culture and Sport hosted the wrestlers from the World Championship. The meeting at the Ministry was attended by Georgian free and Greek-Roman wrestling federation officials, coaches and various stakeholders. The meeting was also attended by First Deputies - Mikheil Giorgadze and Shalva Gogoladze. The wrestlers were greeted and congratulated... Read More
31/10/2018
Tbilisi Z. Paliashvili Central School of Music expresses its condolences over the death of a beloved teacher - Mr. Omar Geguchadze. A person who has spent transferring all his knowledge, energy, experience and his great affirmation of music to his students, he was an individual who thought of the school as his second home, his big family, a place where he felt happy.
30/10/2018
“One morning, as I was going to work, a neighbor's boy took a short trip with me in the elevator, who was naturally headed to school. I talked to him and asked if he was glad to go to school or whether he liked school at all in that matter. She contemplated and responded with a counter question: "Do you think there is a child who is happy to go to school?" These words are still haunting... Read More
Awareness of  the Dual Vocational Education and the necessity of business involvement in this process was the main topic of the conference organized by the Georgian Chamber of Commerce, which was held within the framework of the project "Dual Vocational Education Coordination Council". The conference was held at the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia. Irina... Read More
27/10/2018
26/10/2018
25/10/2018
24/10/2018
The Minister of Education, Science, Culture and Sport  of Georgia - Mikheil Batiashvili, the Deputy Prime Minister, of Regional Development and Infrastructure of Georgia - Maia Tskitishvili and Minister of Economy Georgia Kobalia – have inspected the current Kaspi educational and technological projects. With the support of the Government of Georgia, the Innovative Center - Technopark... Read More
23/10/2018
Georgian dancer - Maria Kazakova and Giorgi Revia were awarded with the Grand Prix for the first time in the history of Georgia's spinning fixture. They were able to win two silver medals and final round of Grand Prix stages. The Grand Prix series in the category of juniors began in August, comprising of seven stages, which finished on October 13 in the Armenian capital of Yerevan. 65 pairs from... Read More