საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა პირველ სამუშაო დღეს, მიხეილ ჩხენკელთან და მიხეილ გიორგაძესთან შეხვედრა გამართა. მათ ისაუბრეს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მიმართულებების განვითარებისთვის აუცილებელ რეფორმებზე, გეგმებსა და სტრატეგიაზე, რომელიც ახლო მომავალში ჩამოყალიბდება და ოთხივე მიმართულებით ხელშესახებ შედეგებს უზრუნველყოფს.
მიხეილ ბატიაშვილის განმარტებით, განათლება, მეცნიერება, კულტურა და სპორტი ეს ის მთავარი მიმართულებებია, რომლის განვითარებაც მნიშვნელოვნად აისახება ჩვენი ქვეყნის მომავალზე. ამასთან, მინისტრმა აღნიშნა, რომ დაგეგმილი რეფორმებით მიღწეული წარმატება საზოგადოებისთვის ძალიან მალე გახდება თვალსაჩინო.
ყოფილმა მინისტრებმა მიხეილ ბატიაშვილს ახალ პოზიციაზე წარმატება უსურვეს და განმარტეს, რომ ამ სფეროების ერთი უწყების ქვეშ გაერთიანება ყველა მიმართულების ჰარმონიულ განვითარებას უზრუნველყოფს.

Mikheil Batiashvili - The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held a meeting with Mikheil Chkhenkeli and Mikheil Giorgadze on his first day of work. The gentlemen talked about reforms, plans and strategies for the development of Georgian education, science, culture and sports. They noted, that it is important to formulate the ideas in the coming near future, in order to grasp the tangible results in all directions.
According to Mikheil Batiashvili, education, science, culture and sports are the main directions that will significantly affect the future of our country and its economy. In addition, the Minister noted that the success achieved through the planned reforms will soon be visible to the Georgian society.
Former ministers wished the newly elected Minister Batiashvili all the success on a new position and explained that the unification under one office will ensure a harmonious development of the country.