ბიზნეს სექტორთან შეხვედრების კამპანია „პროფესიული განათლება ბიზნესისთვის კოვიდ-19-ს შემდეგ” გრძელდება. განათლების მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა მორიგი ონლაინ სამუშაო შეხვედრა საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის პრეზიდენტთან, გიორგი პერტაიასთან, პალატის წევრი და სხვა დაინტერედებული კომპანიების წარმომადგენლებთან გამართა.
კორონავირუსის პანდემიამ შრომის ბაზარზე ისეთი ახალი უნარების ფლობის აუცილებლობა წარმოშვა, რაც ბიზნესს მომავალში შეუფერხებლად ოპერირების შესაძლებლობას მისცემს. ბიზნეს სექტორთან შეხვედრების თემა სწორედ ადამიანური რესურსების კუთხით ბიზნესის ახალი საჭიროებებისა და სამინისტროს მხრიდან გადასადგმელი ნაბიჯების განხილვაა.
საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატას განათლების სამინისტროსთან მჭიდრო პარტნიორული ურთიერთობა აკავშირებს. სავაჭრო პალატის წევრი კომპანიები ჩართულნი არიან მომზადებისა და გადამზადების პროგრამების შემუშავებისა და განხორციელების პროცესში. ასევე პალატა თავის მხრივ, ხელს უწყობს დუალური განათლების დანერგვას და პოპულარიზაციას.

The campaign "Vocational Education for Businesses after Covid-19" with the private sector continues. The Deputy Minister of Education, Tamar Kitiashvili, held an online meeting with the President of the Georgian Chamber of Commerce and Industry, Giorgi Pertaia, and with representatives of other interested stakeholders.
The Coronavirus pandemic has created an unprecedented need for new skills in the labor market that will enable businesses to operate smoothly in the future. The essence of these meetings is to discuss the new needs of businesses in terms of human resources, their relevant skills, and measures to be taken by the Ministry.
The Georgian Chamber of Commerce and Industry has a history of tight partnership with the Ministry of Education. The member companies of the Chamber of Commerce are involved in the development and implementation of various training and retraining programs. The Chamber, in turn, encourages the implementation and promotion of dual education.