13 მაისს საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე სასწავლო პროცესის განახლებასთან დაკავშირებით Covid-19-ზე მასწავლებლებისა და სკოლის პერსონალის სავალდებულო ტესტირება გრძელდება.
ვირუსის გავრცელების დროულად იდენტიფიცირებისა და შემდგომი გავრცელების პრევენციის მიზნით ტესტირება თბილისის N11 საჯარო სკოლაშიც ჩატარდა. როგორც PCR, ასევე, ანტიგენის სწრაფი ტესტით კოვიდინფექციაზე შემოწმდა თანამშრომლების ნაწილი, მათ შორის, მასწავლებლები, მანდატურები და ადმინისტრაციის წარმომადგენლები.
მე-11 სკოლაში ტესტირების პროცესი თბილისის „ჯანმრთელობის ცენტრის“ მიერ უკვე მეშვიდედ ჩატარდა და ადგილზე ვირუსის გამოვლენის შემთხვევა არ დაფიქსირებულა, რაც სკოლის მიერ კოვიდინფექციის შიდა გავრცელების პრევენციისთვის გატარებული შესაბამისი ღონისძიებების შედეგია.

COVID-19 Compulsory testing of teachers and school personnel continues on May 13 throughout Georgia due to the resumption of the educational process.
In order to identify the spread of the virus in a time manner and prevent its further spread, testing was also conducted at Tbilisi Public School N11. Both PCR and rapid antigen testing for COVID-19 infection was utilized in the process.
The testing was provided by the Tbilisi Health Centre for the seventh consecutive time and fortunately, no positive case was detected.
The Ministry praised the school for all appropriate measures taken to mitigate the internal spread of the infection, which would disrupt the flow of education.