მიხეილ ჩხენკელი: „4 ივლისი ამერიკის შეერთებული შტატების დამოუკიდებლობის დღეა. გულითადად ვულოცავ ამერიკელ ხალხს, ამერიკის მთავრობასა და აშშ-ის ელჩს საქართველოში ამ ღირსშესანიშნავ თარიღს!
4 ივლისი თავისუფლებისა და დემოკრატიული ღირებულებების სიმბოლოს წარმოადგენს, არა მხოლოდ ამერიკელი ხალხისთვის, არამედ მთელი მსოფლიოსთვის.
ამერიკასა და საქართველოს შორის არსებული მრავალწლიანი თანამშრომლობა პირადად ჩემთვის, როგორც საქართველოსა და ამერიკის ორმაგი მოქალაქისთვის, განსაკუთრებით ძვირფასია.
მადლობას ვუხდი ამერიკის შეერთებული შტატების მთავრობას – ჩვენს სტრატეგიულ პარტნიორს სამაგალითო თანამშრომლობისთვის და საქართველოს განათლების სისტემის განვითარების საქმეში შეტანილი განსაკუთრებული წვლილისთვის. ჩვენთვის ნამდვილად ფასდაუდებელია თქვენი მხარდაჭერა და თანადგომა.

Mikheil Chkhenkeli: "July 4 is the Independence Day of the United States of America. I heartily congratulate the American people, the American government, and the US ambassador to Georgia on this remarkable date!
The 4th of July is a symbol of freedom and democratic values, not only for the American people, but for the entire world.
The long-term cooperation between America and Georgia is especially valuable to me personally, as a dual citizen of Georgia and America.
I would like to thank the government of the United States of America - our strategic partner for exemplary cooperation and special contribution to the development of the education system of Georgia. Your support and assistance is truly invaluable to us.