საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში უცხოელ მოხალისე პედაგოგთა მორიგ ჯგუფს დახვდა. საგანმანათლებლო პროგრამა - ”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” ფარგლებში ამერიკიდან, ინგლისიდან, ავსტრალიიდან, კანადიდან, ირლანდიიდან და პოლონეთიდან ჩვენ ქვეყანაში ამჯერად, 65 ინგლისურენოვანი მასწავლებელი ჩამოვიდა.
ახლადჩამოსული ინგლისურენოვანი პედაგოგები ტრადიციულად ტრენინგს გაივლიან, დასავლეთის რეგიონის სკოლებში გადანაწილდებიან და მეორე სემესტრიდან ადგილობრივ მასწავლებლებთან ერთად, სასწავლო პროცესში ჩაერთვებიან. უკვე დასავლეთის რეგიონის ყველა სკოლას მოხალისე პედაგოგი ჰყავს.
”ასწავლე და ისწავლე საქართველოსთან ერთად” პროექტის ფარგლებში, ინგლისურენოვან პედაგოგთა ჩამოსვლა მიმდინარე წლის განმავლობაშიც გაგრძელდება და დასრულდება აღმოსავლეთის რეგიონის საჯარო სკოლების მოხალისე მასწავლებლებით შევსების პროცესი.
საქართველოს საჯარო სკოლების ინგლისური ენის მასწავლებლები უცხოელ პედაგოგებთან ერთად, სწავლების ახალ მეთოდებს და მიდგომებს მომავალშიც წარმატებით დაეუფლებიან.

The Minister of Education and Science of Georgia Mr. Dimitri Shashkini met the foreign teachers at the Tbilisi International Airport who arrived to Georgia in the framework of the educational program “Teach And Learn With Georgia”. 65 foreign teachers came to Georgia from USA, Canada, England, Australia, Ireland and Poland.
After passing the trainings the teachers will be distributed to the schools of west Georgia and will get involved in the education process together with the local teachers from the second semester of the academic year. In the frame of the program, foreign teachers have already entered every school of the west Georgia.
In the scope of the program “Teach and Learn with Georgia” foreign teachers will continue to arrive in Georgia in 2011 and will be distributed to schools of the east region.