საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში 36 სტაჟირებაგავლილ პრაქტიკანტს სერტიფიკატები გადაეცათ. თბილისის ივ. ჯავახიშვილის, საქართველოს ტექნიკური, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტებისა და სხვა უმაღლეს სასწავლებლების სტუნდენტებმა და მაგისტრანტებმა 2010 წლის 1 დეკემბრიდან 2011 წლის 1 აპრილამდე სასწავლო პრაქტიკა სამინისტროში და მის დაქვემდებარებაში შემავალ სტრუქტურებში გაიარეს.
სტაჟიორების ნაწილი პრაქტიკას გადიოდა როგორც სამინისტროს ადმინისტრაციის აპარატში, ასევე საზოგადოებასთან ურთიერთობის, შიდა აუდიტის, უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების განვითარების, სამართლებრივი უზრუნველყოფისა და ეკონომიკურ დეპარტამენტებში. სტუდენტთა ნაწილმა გამოცდილება ეროვნული სასწავლო გეგმებისა და შეფასების, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისა და გამოცდების ეროვნულ ცენტრში მიიღო. ხოლო ნაწილმა პრაქტიკა თბილისის, მცხეთისა და რუსთავის რესურს-ცენტრებში გაიარა.
ის სტუდენტები, რომლებმაც სასწავლო პრაქტიკის პერიოდში პროფესიონალიზმი და დაკისრებული მოვალეობისადმი ერთგული დამოკიდებულება გამოავლინეს, სამინისტროს დაქვემდებარებაში შემავალ სხვადასხვა სტრუქტურებში დასაქმდნენ.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო უმაღლეს სასწავლებლების სტუდენტთა სტაჟირებას კვლავაც აქტიურად აგრძელებს. სამინისტროს მიზანია, მომავალი სპეციალისტების პროფესიონალებად ჩამოყალიბება, რაც დასაქმებაში დაეხმარებათ.

The Ministry of Education and Science of Georgia awarded 36 interns with certificates. The students of Tbilisi State University, Georgian Technical University and other higher educational institutions passed the internship program at the Ministry of Education and Science of Georgia from December 1, 2010 till April 1, 2011.
The interns were working at different departments of the Ministry of Education and Science of Georgia. Some students passed their internship at National Curriculum and Assessment Center, National Center for Teacher Professional Development, National Examinations Center and Educational Resource Centers of Tbilisi, Mtskheta and Rustavi.
The interns who performed their duties successfully have been employed at different divisions under the Ministry of Education and Science of Georgia.
In order to raise professional skills in students of the higher educational institutions the Ministry of Education and Science of Georgia will continue to organize internships in the future.