საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერისტეტის რექტორმა ალექსანდრე კვიტაშვილმა და ეროვნული ბანკის პრეზიდენტმა გიორგი ქადაგიძემ თსუ-ს ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლის (ISET) მაგისტრებისთვის დიპლომების გადაცემის საზეიმო ცერემონიაში მიიღეს მონაწილეობა. დიმიტრი შაშკინმა ყველაზე საუკეთესო მაგისტრანტს დავით ცირეკიძეს პირადად გადასცა valedictorian-ის სერტიფიკატი.
ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ და სტუდენტებს სიტყვით მიმართეს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის პირველმა მოადგილემ არჩილ კეკელიამ და BP-ის გენერალურმა დირექტორმა ნილ დანიმ.
ISET-ში ორწლიანი სამაგისტრო პროგრამის დასრულების შემდეგ, ეკონომიკის მაგისტრის წოდება 27 სტუდენტმა მიიღო. მაღალი აკადემიური მოსწრების მაგისტრანტები Summa cum laude და Cum laude დიპლომებით დაჯილდოვდნენ, სპეციალური სერტიფიკატები საუკეთესო თეზისების ავტორმა სტუდენტებმა მიიღეს, ხოლო ISET-ის 2011 წლის კლასის ლიდერს ზურაბ ჟვანიას სახელობის პრიზი გადაეცა.
სამაგისტრო პროგრამის დასრულების შემდეგ ISET-ის კურსდამთავრებულებს შესაძლებლობა აქვთ სწავლა სტენფორდის, ჩიკაგოს, პენსილვანიისა და სხვა დასავლეთის ქვეყნების უნივერსიტეტების დოქტორანტურაში განაგრძონ. მიღებული გამოცდილების და ცოდნის შედეგად კურსდამთავრებულები სახელმწიფო, კერძო და საერთაშორისო ორგანიზაციებში წამყვან თანამდებობებზე დასაქმდებიან.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, მნიშვნელოვანია სტუდენტთა ანალოგიურ პროექტებში მონაწილეობის წახალისება. სამინისტრო მიესალმება და მზად არის მხარდაჭერა გამოუცხადოს ყველა წარმატებული და ნიჭიერი ახალგაზრდის პროფესიულ ზრდას.

Minister of Education and Science of Georgia Dimitri Shashkini, Rector of Tbilisi State University Aleksandre Kvitashvili and President of National Bank of Georgia Giorgi Kadagidze took part in graduation ceremony of Master Program students of Tbilisi State University International School of Economy (ISET). Dimitri Shashkini awarded the graduate Davit Tsirekidze with Valedictorian Certificate.
The event was also attended by First Deputy Minister of Economy and Sustainable Development Archil Kekelia and General Director of British Petroleum.
After two years of study at ISET, 27 graduates have been awarded with Master Diplomas. Graduates with the best academic achievements have been awarded with Summa Cum Laude and Cum Laude Diplomas. Leader of ISET 2011 class received Zurab Zhvania Prize.
Graduates of ISET are able to continue studying at Pennsylvania, Stanford, Chicago and other Universities. Successful graduated have opportunities to be employed at governmental, private or international institutions.
By the statement of Dimitri Shashkini, Ministry of Education and Science of Georgia supports professional development of successful and talented youngsters.