დიმიტრი შაშკინის თქმით, დირექტორების მიერ სწორად დაგეგმილი სკოლის ბიუჯეტი და ზოგადად, სწორი მენეჯმენტი მნიშვნელოვნად გააუმჯობესებს, არა მხოლოდ სკოლების ინფრასტუქტურას, არამედ აამაღლებს გაკვეთილებზე დასწრებისა და სწავლის ხარისხს. ამასთან, ხელს შეუწყობს 2010-2011 წლებში სამინისტროს მიერ სკოლებში დაგეგმილი რეფორმების გატარებას.
“სწორი მენეჯმენტი მომავალი თაობების აღზრდის საქმეში ძალიან მნიშვნელოვანია. განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმების განსახორციელებლად დიდი როლი ენიჭება სკოლების ეფექტურ მენეჯმენტს, სწორედ ამიტომ დირექტორებს ,,დამსაქმებელთა გაერთიანება’’ ეფექტური მენეჯმენტის შესახებ ტრენინგებს ჩაუტარებს. ასეთი შეხვედრები სისტემატურად გაგრძელდება, რადგან ჩვენმა ერთობლივმა მუშაობამ პოზიტიური შედეგები გამოიღოს” – განაცხადა დიმიტრი შაშკინმა.
კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარმართულ შეხვედრაზე მინისტრი სკოლებში არსებულ კონკრეტულ პრობლემებსაც გაეცნო და მათი გადაჭრის გზებზე ისაუბრა. დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, სამინისტრო მზადაა ნებისმიერი საკითხის მოგვარებაში თითოეულ სკოლას მაქსიმალური დახმარება აღმოუჩინოს.

Dimitri Shashkini said, the correctly planned budget and generally, the effective management will improve the school infrastructure, increase schoolchildren attendance as well as advance the quality of education. Besides, it will support the implementation of 2010-2011 planned reforms.
,, The exact management is very important for upbringing future generations. The implementation of educational reforms greatly depends on the effective administration. So the Union of Employers will give the trainings about the right management to school principles. These meetings will be systematically carried out at the Ministry to receive the positive results of joint work” – announced the Minister.
The meeting was held in a question-answering format. The Minister got aware of concrete problems existing at schools and announced, the Ministry is always ready to support the schools and solve them any problematic issues.