რუსთაველის თეატრში, გაეროს განვითარების პროგრამამ (UNDP), საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ და საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტრომ ერთობლივად წარმოადგინეს სტუდენტური ნაშრომების ეროვნული კონკურსი „ჩემი რუსთაველი“.
პრეზენტაცია გახსნეს გაეროს ხელმძღვანელმა საქართველოში - ნილს სკოტმა, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა - თამარ სანიკიძემ, კულტურისა და ძეგლთა დაცვის მინისტრმა - მიხეილ გიორგაძემ და საქართველოში შვედეთის საელჩოს წარმომადგენელმა - ჰელენა სანჩომ.
პრეზენტაციის მსვლელობისას გაიმართა მცირე თეატრალური წარმოდგენა. რუსთაველის თეატრის მსახიობებმა - ქეთი ხიტირმა და ნიკა ქაცარიძემ წაიკითხეს ნაწყვეტები „ვეფხისტყაოსნიდან“.
პრეზენტაციას დაესწრნენ საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტის რექტორები, პროფესორ-მასწავლებლები და სტუდენტები, საქართველოს მთავრობის, პარლამენტის, არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

Rustaveli Theater, United Nations Development Programme (UNDP), the Ministry of Education and Science and the Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia, jointly presented the National Student Essay Competition "My Rustaveli".
The presentation was opened by the head of the United Nations in Georgia - Niels Scott, Minister of Education and Science - Tamar Sanikidze, Minister of Culture - Mikheil Giorgadze, and the representative of the Embassy of Sweden - Helena Sancho.
The presentation was held during a theater performance. Theatre actors - Keti and Nick Katsaridze’s read scripts from “Vepkhis Tkaosani”
Various university rectors, professors and students, the representatives of Government, Parliament, non-governmental and international organizations all attended the meeting.