„მეცნიერების პოპულარიზაციის“ პროგრამის დამტკიცების შესახებ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის ბრძანების №591 (27.07.2016) საფუძველზე, მეცნიერებისა და ინოვაციების თბილისის ფესტივალში მონაწილე სუბიექტების ღონისძიებათა თანადასაფინანსებისთვის შერჩევის მიზნით გამოცხადდეს კონკურსი შემდეგი პირობების გათვალისწინებით:
ა) საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში პროექტების (სამეცნიერო ღონისძიებების) წარდგენის ვადა განისაზღვროს 2016 წლის 12 აგვისტოდან 16 აგვისტოს 18:00 საათამდე;
ბ) საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში წარდგენილი პროექტი (სამეცნიერო ღონისძიება) უნდა შეიცავდეს შემდეგ ინფორმაციას:

On the basis of the order №591 (27.07.2016), within the scope of the "Science Popularization" Program, Ministry of Education and Science Georgia announces a contest for the participating subjects in Tbilisi Festival for the selection of the event co-funding, with the following conditions:
a) The deadline for the presentation of the projects (scientific activities) shall be determined within August 12, to August 16, 18:00 at the Ministry of Education and Science
b) The projects presented at the Ministry of Education and Science must contain the following information: