2021-22 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრი სკოლებში 17 იანვარს განახლდა. ბოლო კვირის მონაცემებით, კორონავირუსი მასწავლებელთა 0,8%-ს, ხოლო მოსწავლეების 0,1%-ს დაუდასტურდა.
კოვიდის გამოვლენის შემთხვევაში, შიდა გავრცელების თავიდან აცილების მიზნით, სკოლები კვლავ ჯანდაცვის სფეროს წარმომადგენელთა მხრიდან მიღებული რეკომენდაციის შესაბამისად მოქმედებენ და ცალკეული კლასი ან სკოლა მყისიერად გადადის დისტანციურ სწავლებაზე. ამ ეტაპზე დისტანციურ სწავლებაზე იმყოფება სრულად 21 სკოლა, ხოლო 84 ცალკეული კლასი.
სწავლების დისტანციურ ფორმატში წარმართვის სურვილი საქართველოს მასშტაბით რისკის ჯგუფის 80-მა მასწავლებელმა გამოთქვა.
დღეისათვის აცრილია მასწავლებელთა და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა 73.5%.
ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებები უზრუნველყოფილია შესაბამისი სადეზინფექციო ხსნარებით, პირბადეებით, თერმოსკრინინგის აპარატებითა და დეზობარიერებით. ინტენსიურად მიმდინარეობს Covid-19-ზე მასწავლებელთა ტესტირება.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ვირუსის პრევენციისათვის კვლავ განაგრძობს სკოლებში სისტემატურ მონიტორინგს მასწავლებელთა და მოსწავლეთათვის უსაფრთხო გარემოს უზრუნველსაყოფად.

In the event of covid virus being detected, schools will continue to act in accordance with the recommendation received from healthcare professionals to prevent a further internal spread. At this stage, there are a total of 21 schools with distance learning with 84 separate classes.
At present, 73.5% of teachers and school administration representatives have been vaccinated.
Owing to the decision of the Minister of Education and Science of Georgia, Mikheil Chkhenkeli, the Ministry still allows parents of students to choose between the form of distance and in-person learning. You can fill out / cancel the application for online teaching by clicking on the following link https://online.emis.ge every Thursday between 00:00 and 18:00.
General education institutions are provided with appropriate disinfectant solutions, towels, thermal screening devices and disinfection barriers. Teacher testing on Covid-19 is intensive.
The Ministry of Education and Science of Georgia continues to systematically monitor schools for virus prevention to ensure a safe environment for teachers and students.