ეპიდემიოლოგიური ვითარების გათვალისწინებით, სკოლებში ვირუსის მართვაზე კონტროლი მაქსიმალურად მკაცრად მიმდინარეობს. შიდა გავრცელების თავიდან ასაცილებლად სკოლები ჯანდაცვის რეკომენდაციების შესაბამისად მოქმედებენ და ცალკეული კლასი ან სკოლა მყისიერად გადადის დისტანციურ სწავლებაზე. სწორედ ეპიდემიოლოგების რეკომენდაციის გათვალისწინებით, ამ ეტაპზე ქვეყნის მასშტაბით სრულად დისტანციურ სწავლებაზე 201 სკოლა და 304 ცალკეული კლასი იმყოფება. რაც შეეხება პედაგოგებს, სწავლების დისტანციურ ფორმატში წარმართვის სურვილი რისკის ჯგუფის 125-მა მასწავლებელმა გამოთქვა.
ბოლო კვირის განმავლობაში კორონავირუსი მასწავლებელთა 2,7%-ს და მოსწავლეების 0,9%-ს დაუდასტურდა.
ამ დროისათვის აცრილია მასწავლებელთა და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა 73.6%.
ვირუსის თავიდან ასაცილებლად სკოლები სრულად უზრუნველყოფილია როგორც შესაბამისი სადეზინფექციო ხსნარებით, ასევე პირბადეებით, თერმოსკრინინგის აპარატებითა და დეზობარიერებით. ინტენსიურად მიმდინარეობს Covid-19-ზე მასწავლებელთა ტესტირება.
პარალელურად, მასწავლებელთა და მოსწავლეთათვის უსაფრთხო გარემოს უზრუნველსაყოფად, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლების მხრიდან თბილისსა და საქართველოს ყველა რეგიონში სკოლების მონიტორინგი უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება.

Given the epidemiological situation, the control over the management of the virus at schools is being carried out as strictly as possible. To prevent internal proliferation, schools comply with health recommendations. It is in line with the recommendation of epidemiologists that at this stage there are 201 schools and 304 separate classes in full distance learning across the country.
Coronavirus has been detected amongst 2.7% of teachers and 0.9% of students in the last week.
At this time, 73.6% of teachers and school administration representatives have been vaccinated.
According to the decision of the Minister of Education and Science of Georgia, Mikheil Chkhenkeli, the Ministry still allows parents of students to choose between the form of distance or in-person learning. You can fill out / cancel the application for online training via the following link https://online.emis.ge every Thursday between 00:00 and 18:00.
To prevent the virus, schools are fully provided with appropriate disinfectant solutions, as well as thermal screening devices and disinfection barriers. Teacher testing on Covid-19 is intensive.
At the same time, to ensure a safe environment for teachers and students, the representatives of the Ministry of Education and Science continue to monitor schools in Tbilisi and all regions of Georgia systematically.