გუშინ, ერთ-ერთმა პოლიტიკურმა პარტიამ გაავრცელა მცდარი ინფორმაცია, იმის შესახებ, რომ „სკოლის მანდატურს“ იარაღის ტარების უფლება აქვს.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მთელი პასუხისმგებლობით აცხადებს, რომ სპეციალური საშუალებებიდან სკოლის მანდატურს მხოლოდ რაციისა და მეტალოდეტექტორის ტარების უფლება აქვს.
ინფორმაცია, თითქოს სკოლის მანდატურს აქვს იარაღის ან სხვა სპეციალური საშუალების გამოყენებისა და ტარების უფლება, სიმართლეს არ შეესაბამება.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო მოუწოდებს ყველა პოლიტიკურ პარტიასა თუ საზოგადოებრივ გაერთიანებას, ნუ გაავრცელებენ ცრუ ინფორმაციას და ნუ შეიყვანენ საზოგადოებას შეცდომაში.

One of the political parties yesterday disseminated information that school resource officers had a right to carry a weapon.
Ministry of Education and Science of Georgia states that the school resource officers have right to carry only handheld transceiver and metal detector out of other special means.
Information that the school resource officer has a right to carry a weapon and use any other special means is not truth.
Ministry of Education and Science of Georgia requests every political party and civil unions not to disseminate wrong information and mislead the society.