საქარათველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილე ალუდა გოგლიჩიძე დღეს თბილისის საჯარო სკოლების დირექტორებს შეხვდა. შეხვედრის მთავარი თემა სკოლებში არსებული მდგომარეობის გაცნობა და იმ სიახლეებზე საუბარი იყო, რაც ზოგადი განათლების მიმართულებით ბოლო პერიოდში განხორციელდა და მომავალშია დაგეგმილი.
სამუშაო შეხვედრაზე საუბარი შეეხო საატესტატო გამოცდებსაც. წელს, საატესტატო გამოცდები არა ცენტრალიზებულად, არამედ უშუალოდ სკოლის ადმინისტრაციის ორგანიზებით ჩატარდება, აქედან გამომდინარე, ალუდა გოგლიჩიძემ თხოვნით მიმართა სკოლის დირექტორებს, მათი კომპეტენციის ფარგლებში უზრუნველყონ საგამოცდო პროცესის მაღალ დონეზე ჩატარება.
შეხვედრა სამინისტროში კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. დირექტორებმა ყველა კითხვაზე პასუხი უშუალოდ მინისტრის მოადგილისაგან მოისმინეს.

Today, Deputy Minister of Education and Science of Georgia Aluda Goglichidze held a meeting with school principals of Tbilisi public schools. Main topic of the meeting was to familiarize with current situation in the public schools and discuss the novelties already implemented in general education and the activities planned for future.
School leaving exams were the subject of the meeting too. This year, school leaving exams will not be centralized, but will be organized by school administration. Therefore Deputy Minister Aluda Goglichidze asked school principals to ensure examination process on the high level.
The meeting was conducted in question-answer regime. School principals got answers on all the questions from Deputy Minister.