საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტში საინფორმაციო-გაცნობითი შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორი, პროფესორი ზურაბ ვადაჭკორია, კანცლერი პროფესორი ზურაბ ორჯონიკიძე, ვიცე-რექტორები: პროფესორი ხათუნა თოდაძე და პროფესორი რიმა ბერიაშვილი, ადმინისტრაციისა და თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის სამეცნიერო–კვლევითი ინსტიტუტების წარმომადგენლები.
ზურაბ ვადაჭკორიამ მინისტრს თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის მიღწევები გააცნო. ყურადღება გაამახვილა უნივერსიტეტში სწავლის მსურველთათვის დაწესებულ მაღალ ბარიერზე და მიუხედავად ამისა, კონკურსის მაღალ მაჩვენებელზე, უნივერსიტეტის კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაღალ რიცხვზე და უცხოეთიდან აქ სწავლის მსურველთა მზარდ მოტივაციაზე.
ალექსანდრე ჯეჯელავამ აღნიშნა, რომ თსსუ-ის მიღწევები თვალსაჩინოა და ეს მნიშვნელოვანი წარმატებაა. მინისტრმა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს გააცნო საკუთარი ხედვა განათლების სისტემასთან დაკავშირებით.

The Minister of Education and Science of Georgia – Aleksandre Jejelava held an introductory – informative meeting at the Tbilisi State Medical University. The meeting was attended by the Tbilisi State Medical University Rector – Dr. Zurab Vadachkoria, Chancellor - Professor Zurab Ordzhonikidze, Vice-Rectors: Professor Khatuna Todadze and Rima Beriashvili, as well as Tbilisi State Medical University administration and members of its research institutions.
Dr. Zurab Vadachkoria introduced the achievements of the Tbilisi State Medical University to the Minister. In addition, he focused on the enrollment high barrier, but despite the fact, there is still high number of students wishing to apply. Moreover, there is a big interest from the foreign students as well as the employment rate upon graduation.
Aleksandre Jejelava noted that the achievements of the Medical University are obvious, and this is a huge success. Afterwards, the Minister introduced his visions and future action plans to the representatives of the Medical University.