ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ფართომასშტაბიანი სარეაბილიტაციო სამუშაოები განხორციელდა - სრულიად განახლდა და კეთილმოეწყო მეორე კორპუსის ხუთივე სართული, ტექნოლოგიური ფაკულტეტის შენობა, სასწავლო და სამეცნიერო ფართები, დამონტაჟდა ახალი გათბობის სისტემა, მოხდა ფასადის სრული რეაბილიტაცია (1-ლი და მე-2 კორპუსი), განახლდა ტექნიკურ-მატერიალური ბაზა. ამოქმედდა თანამედროვე სტანდარტების უახლესი ტექნიკით აღჭურვილი საუნივერსიტეტო სტომატოლოგიური კლინიკა ,,ბსუ დენტი“. სტუდენტებისათვის მოეწყო თავისუფალი სამუშაო სივრცეები, საინფორმაციო ტექნოლოგიების კაბინეტი, საგამოცდო ცენტრი, სამრეწველო ინოვაციების ლაბორატორია, განახლდა ზოოლოგიისა და მინეროლოგიის კაბინეტები, ფოტო-ვიდეო სტუდია , სპორტული მოედანი და ეზო.
ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში განხორციელებული სარეაბილიტაციო სამუშაოები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრთან ინგა შამილიშვილთან ერთად დაათვალიერა.

Extensive rehabilitation works were carried out at Batumi Shota Rustaveli State University – all five floors of the second building, the building of the technological faculty, training and research areas were completely renovated and equipped, new heating system was installed, the façade was completely rehabilitated (1st and 2nd buildings), technical-material base was modified. The university dental clinic “BSU Dent”, equipped with the latest modern equipment was opened. Free working spaces, information technology office, examination center, industrial innovation lab were organized for the students, besides zoology and mineralogy cabinets, photo and video studio, playground and yard were modified.
Minister of Education and Science of Georgia Aleksandre Jejelava visited the rehabilitation works carried out in Batumi State University together with the Minister of Education, Culture and Sport of Adjara Inga Shamilishvili.