განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, მიხეილ გიორგაძემ, საქართველოში არაბთა გაერთიანებული საამიროების ელჩთან, ისა ალბაშა ალნოაიმისთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
სამინისტროში ორგანიზებულ შეხვედრაზე, მხარეებმა ქვეყნებს შორის სამოვალო ურთიერთობების გააქტიურებასა და განსაკუთრებით სპორტის, განათლებისა და კულტურის მიმართულებებით თანამშრომლობის პერსპექტივებზე ისაუბრეს.
შეხვედრას მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე, სპორტის განვითარების დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი დოლაბერიძე და საქართველოს სპეციალური ოლიმპიადის მოძრაობის ნაციონალური დირექტორი, ლაშა გოცირელი ესწრებოდნენ.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს სპეციალური ოლიმპიადის გუნდმა არაბთა გაერთიანებული საამიროების დედაქალაქ აბუ დაბიში 2019 წლის მსოფლიოს ზაფხულის სპეციალურ ოლიმპიურ თამაშებში წარმატებით იასპარეზა და 2 ოქროს, 2 ვერცხლისა და 2 ბრინჯაოს მედალი მოიპოვა.

At the meeting organized at the Ministry, the sides talked about active cooperation between the countries and the prospects of cooperation within the fields of sports, education and culture.
The meeting was attended by Deputy Minister - Shalva Gogoladze, Head of Sport Development Department - Irakli Dolaberidze and National Director of Georgian Special Olympics Movement - Lasha Gotsiridze.
It should be noted that Georgia's Special Olympics team successfully competed at the World Summer Special Olympic Games in Abu Dhabi, the capital of the United Arab Emirates, and won 2 gold, 2 silver and 2 bronze medals.