საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო აცხადებს კონკურსს ტერიტორიული ორგანოს − ბაღდათის, საჩხერის, ამბროლაურის, ლენტეხის, ჩხოროწყუს, ხობის, ახალქალაქის, თელავის, ხაშურის, ლანჩხუთის, გარდაბნის, სენაკისა და მესტიის საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსის თანამდებობებზე.
საგანმანათლებლო რესურსცენტრის უფროსის 13 ვაკანტურ თანამდებობაზე გამოცხადებულ ღია კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია საქართველოს მოქალაქეობის მქონე პირს, რომელიც ფლობს სახელმწიფო ენას და აქვს:
კონკურსის ფარგლებში განაცხადების მიღება დაიწყო 2024 წლის 18 ივლისიდან და 27 ივლისის ჩათვლით გაგრძელდება. ვაკანსიების შესახებ დეტალური ინფორმაცია გამოქვეყნდება ვებგვერდზე: https://hr.gov.ge
კონკურსი 2 ეტაპად ჩატარდება:
რესურსცენტრის უფროსობის კანდიდატი, კონკურსის პირველი ეტაპის წარმატებით გადალახვის შემდეგ, გასაუბრებას გაივლის მინისტრის ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტით შექმნილ კომისიასთან.

This open competition is for 13 vacancies, and eligible candidates must be Georgian citizens who are fluent in the state language and meet other requirements.
Applications will be accepted from July 18, 2024, to July 27, 2024. Detailed information about the vacancies will be available on the website: https://hr.gov.ge
The competition will consist of two stages. Candidates who successfully pass the first stage will be interviewed by a Commission appointed through an administrative-legal act by the Minister. Each candidate will receive individual notifications regarding the interview details.