14 მარტის ჩათვლით ცხადდება ახალი სასტიპენდიო განაცხადების მიღება 16-17 წლის ასაკის მოსწავლეებისთვის სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან, ბელორუსიიდან, საქართველოდან, მოლდოვის რესპუბლიკიდან და უკრაინიდან, რომლებსაც სურთ ევროპისა და ევროკავშირის შესახებ ცოდნის გაღრმავება.
სასტიპენდიო პროგრამა ფინანსდება ევროკავშირის მიერ, რომელიც ექვსი ქვეყნიდან 35 საუკეთესო მოსწავლეს მისცემს საშუალებას მაღალი დონის, საერთაშორისოდ აღიარებული ბაკალავრის საერთაშორისო დიპლომი მიიღოს, რომელიც ფოკუსირებული იქნება ევროპათმცოდნეობაზე. აღმოსავლეთ პარტნიორობის ევროპული სკოლის პროგრამა ხორციელდება "ახალ სკოლაში" თბილისში (საქართველოში) და მოიცავს ორწლიან სასწავლო კურსს, რომელიც 2020-2021 სასწავლო წელს იწყება.
უნიკალური სადიპლომო პროგრამა აერთიანებს ბაკალავრის საერთაშორისო პროგრამის მაღალ აკადემიურ სტანდარტებს, ევროპული სკოლების სისტემის მიერ ინსპირირებული სპეციალიზირებული სწავლებით. შერჩეული სტუდენტები დაესწრებიან ლექციებს მრავალენოვან და მულტიკულტურულ გარემოში, ევროპისა და ევროკავშირის შესახებ და ევროპული ენების, ლიტერატურისა და ისტორიის ცოდნის გასაღრმავებლად. სტუდენტებს ასევე ექნებათ წვდომა მდიდარ კლასგარეშე პროგრამასთან და საშუალება ექნებათ მონაწილეობა მიიღონ მაღალი დონის კონფერენციებში ევროკავშირის საკითხებზე. სტუდენტები მიიღებენ ბაკალავრის საერთაშორისო დიპლომს ევროპათმცოდნეობაში.
აღმოსავლეთ პარტნიორობის ევროპული სკოლა ჩამოყალიბდა ევროკავშირისა და მისი პარტნიორი ქვეყნების ძალისხმევის შედეგად, რომელიც ითვალისწინებს საგანმანათლებლო შესაძლებლობებისა და რეგიონთაშორისი გაცვლების გაძლიერებას ახალგაზრდებისთვის სომხეთიდან, აზერბაიჯანიდან, საქართველოდან, ბელორუსიიდან, მოლდოვიდან და უკრაინიდან.
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა უნდა წარმოადგინონ განაცხადები ვებსაიტის - www.eapeuropeanschool.eu საშუალებით 2020 წლის 14 მარტის 12:00 საათამდე (უნივერსალური გლობალური დრო, +4:00). შერჩევის პროცესი მოიცავს წერილობით ტესტებსა და ინტერვიუებს წინასწარ შერჩეული კანდიდატებისთვის. 2020-2021 სასწავლო წლის სტიპენდიანტების ჩამონათვალი გამოცხადდება 2020 წლის მაისის ბოლოს.
გთხოვთ ეწვიოთ ვებსაიტს: www.eapeuropeanschool.eu
შეკითხვების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით ელ-ფოსტის მისამართზე: euscholarship@eapeuropeanschool.eu ან დარეკეთ ნომერზე: + 995 32 225 70 06 (ფიქსირებული).

A new call for scholarships is now open until 14 March, 2020 for students from Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, the Republic of Moldova and Ukraine, aged 16-17 years old, wanting to deepen their knowledge about Europe and the European Union.
The scholarship programme is funded by the European Union, which will support thirty-five of the best performing students from the six countries to obtain a high-quality, internationally-recognised International Baccalaureate (IB) Diploma with a focus on European Studies. The Eastern Partnership European School Programme is delivered by New School in Tbilisi, Georgia, covering a two-year academic course, starting in the academic year 2020-2021.
This unique diploma programme combines academic excellence of the IB with specialised teaching inspired by the European Schools system. The selected students will attend classes in a multilingual and multicultural environment to extend their understanding of Europe and the European Union and deepen their knowledge of European languages, literature and history. Students will also have access to a rich extra-curricular programme and have the chance to participate in high-level conferences on EU subjects. The students will graduate with an International Baccalaureate Diploma on European Studies.
The Eastern Partnership European School has been set up as part of the efforts of the European Union and its partner countries to strengthen educational opportunities and inter-regional exchanges for young people in Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine.
Interested students should submit their applications through the website: www.eapeuropeanschool.eu by 14 March 2020, at 12:00 (noon, UTC +4:00). The selection process will include written tests and interviews for pre-selected candidates. The list of scholarship recipients for the academic year 2020-2021 will be announced by the end of May 2020.
For more information:
Please visit: www.eapeuropeanschool.eu
For any questions, email euscholarship@newschoolgeorgia.com or call at: + 995 32 225 70 06 (landline).